تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۲:۲۶:۰۰
کد مطلب:  himq2FHB
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی خبرداد :
کسب جایزه بین المللی آساهی در اجرای طرح با من بخوان

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش خراسان جنوبی موفق به کسب جایزه بین المللی ایبی آساهی در اجرای طرح با من بخوان به عنوان طرح برتر جهانی کتابخوانی در سال 2016 میلادی شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، عباس لامعی در آیین تجلیل از مجریان طرح با من بخوان، اظهار کرد: این طرح با هدف ترویج کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه و با مشارکت فعال جامعه یاوری، فرهنگی در 58 آموزشگاه دوره ابتدایی شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف و درمیان اجرا شد.

وی با اشاره به همکاری 168 مربی پیش دبستانی و آموزگار دوره های اول و دوم ابتدایی با این طرح، تصریح کرد: تعداد 2 هزار و 982 نونهال پیش دبستانی و دانش آموز پایه های اول  تا چهارم ابتدایی در طرح با من بخوان شرکت کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که یک هزار و 589 نفر از شرکت کنندگان دختر و مابقی پسر بودند، ادامه داد: در سال تحصیلی جاری و به منظور تجهیز کتابخانه های کلاسی مجری طرح تعداد 5 هزار و 964 جلد کتاب برای استفاده نوآموزان و دانش آموزان مشول طرح از سوی جامعه یاوری فرهنگی اهدا شده است.

لامعی اضافه کرد: توزیع 3 هزار جلد دفترچه ثبت عملکرد، 200 جلد کتابچه گزارش کار معلم و برگزاری کارگاه های کتاب و کودک، کارگروهی، روش های قصه گویی و کتابخوانی، نمایش خلاق و طراحی آموزشی به میزان 4 هزار ساعت، از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح بامن بخوان به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید :