تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۰۹:۴۱:۴۸
کد مطلب:  QuvWpDC2
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش:
بیش از 120 مدرسه تک دانش آموزی در کشور وجود دارد

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه فراهم کردن امکانات تحصیلی برای تک تک دانش آموزان ایرانی است، گفت: در همین راستا 120 مدرسه با تنها یک دانش آموز در کشور فعالیت می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از  کرمانشاه، صبح امروز سید رحیم میرشاه ولد در مراسم بازگشایی مدارس استان کرمانشاه که در دبیرستان دخترانه مائده شهرک پردیس کرمانشاه برگزار شد، افزود: علاوه بر این تعداد، صدها مدرسه دیگر در کشور وجود دارد که کمتر از پنج دانش آموز دارند.
وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از مناطق محروم که هیچ سازمان و ارگان دولتی وجود ندارد آموزش و پرورش با وجود مدرسه و کلاس حاضر است تا به فرزندان این آب و خاک خدمت کند.
میرشاه ولد ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد آماده کردن دانش آموزان از لحاظ روحی و روانی برای آغاز یک سال جدید تحصیلی دیگر است که خانواده ها در این میان نقش بسیار حساسی دارند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش یادآوری کرد: از سوی دیگر دانش آموزان نیز باید با مشخص کردن هدف خود با تفکر و اندیشه به تحصیل مشغول شوند چرا که تجربه ثابت کرده افرادی موفق تر خواهند بود که با برنامه و هدف درس بخوانند.
وی خواستار مشارکت دانش آموزان در امر تدریس شد و گفت: این موضوع نیازمند همکاری معلمان و فرهنگیان نیز هست چرا که آن ها باید بدانند کلاسی پویا و با نشاط خواهد بود که همه افراد در امر تعلیم و آموزش مشارکت کنند.
میرشاه ولد در پایان اظهار امیدواری کرد در سال تحصیلی جدید شاهد تلاش و کوشش بیشتری از سوی دانش آموزان و معلمان برای ارتقای سطح کیفیت آموزشی و پیشبرد بهتر امور باشیم.

به اشتراک بگذارید :