تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۰۹:۴۶:۵۴
کد مطلب:  FIRm890X
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش در ایلام :
جذاب كردن فضاي آموزشي و شنيدن خواسته هاي دانش آموزان در هويت بخشي به آنها موثر است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش گفت : جذاب كردن فضاي آموزشي و شنيدن خواسته هاي دانش آموزان در هويت بخشي به آنها موثر است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از  استان ایلام، سيد رحيم ميرشاه ولد در جلسه ی هم اندیشی با مدیران مدارس كه در تالار فرهنگیان شهر ایلام برگزار شد گفت : واقع بینی پیش نیاز و زمینه ی انگیزه و فعالیت در آموزش و پرورش است.

میرشاه ولد تصریح کرد: آموزش و پرورش اندیشمندانه با جوانان و همه ی مخاطبانش برخورد می کند که این مهم ترین تمایز این دستگاه عظیم با سایر نهادهای دیگر است.

وی به ضرورت جلسات هم اندیشی مسولان آموزش و پرورش با مدیران درباره  بررسی رفتار و شخصیت دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رفتارشناسی و آسیب شناسی رفتار بچه ها و تطابق آن با رفتارهای استاندارد و شخصیت مطلوب جامعه اقدامی ضروری و انکارناشدنی است، و مدیران باید اطلاعات مذهبی؛ تربیتی و حتی علمی را به دانش آموزان یاد بدهند.

ميرشاه ولد به نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از بزه کاری ها و ناهنجاری های رفتاری بچه ها اشاره کرد : نخستین راه گشودن باب مذاکره و مباحثه از طرف معلمان و مدیران با شاگردان است و باید نظام هماهنگی و همراهی و همدلی در معلمان و شاگردان و اولیاء به وجود آید تا بتوانیم گام موثری در حل مشکلات آنان برداریم.

وي همچنین به راه های برون رفت از مشکلات رفتاری دانش آموزان اشاره كرد و گفت : جذاب کردن فضای آموزشی و شنیدن خواسته ها در هویت بخشی دانش آموزان موثر است ..

وي زحمت، کار و عمل را سه عامل خوشبختی انسان ها بر شمرد و افزود : زحمت این که  خود را به سختی عادت دهیم و کار را باید با این زحمت برای بدست آوردن هدف انجام دهیم و عمل را که مهم ترین عامل است باید به وسیله ی آن، فردیت افراد و شخصیت آنان اثبات کنند و عمل در رفتارهای ما بهترین الگو برای مخاطبان ماست.

ميرشاه ولد افزود : دانش آموزان نیازمند یک فضای جدید در آموزش و پرورش هستند چرا که دنیای آنها متفاوت است از دنیای گذشته ی ما ، و باید قبول کنیم که از لحاظ اطلاعات جلوتر از ما حرکت می کنند، بنابراین باید متناسب با شرایط دانش آموزان عمل كرد .

به اشتراک بگذارید :