تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۶:۲۹:۳۹
کد مطلب:  vL54u9Tr
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شکایت وزارت آموزش و پرورش:
سالم سازي روابط و محيط هاي اداري از وظايف حوزه اجرايي ارزيابي عملكرد است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شکایت وزارت آموزش و پرورش گفت : سالم سازي روابط و محيط هاي اداري از وظايف حوزه اجرايي ارزيابي عملكرد است.

به گزارش مركز  اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از  استان ایلام، سیدرحیم میرشاه ولد در جلسه هم انديشي كارشناسان ارزيابي عملكرد استان ايلام گفت : مدیران آموزش و پرورش باید در انتصاب مسئولان ارزیابی عملکرد صلاحیت و شایستگی افراد را لحاظ کنند و سرآمد نیروهای استان را در این بخش انتخاب نمایند ،که پناهگاه فرهنگیان باشند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه ارزیابی عملکرد استان و شهرستان گفت : کار شما بسیار اهمیت دارد و نفر دوم استان و منطقه ی خود هستیدبنابراین باید از مرجعیت خوبی برخوردار باشید.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شکایت وزارت آموزش و پرورش گفت: عوامل حوزه ارزیابی عملکرد را به توجه جدی به نظام برنامه ریزی، طراحی نظام بهبود، ایجاد بستر مناسب برای گفتمان و نقد سازنده، شفاف سازی، سالم سازی نظام اداری و توجه به درخواست ها و پرسش های مردم و حفظ آبروی آنان توصیه و تاکید نمود.

میرشاه ولد مستندسازی را مهم ترین اقدام برای شناساندن دستگاه عنوان کرد و افزود: باید از کار و فعالیت های قانونی خود مستندسازی کنیم.

وی تصريح كرد : ماموریت مهم در حوزه ی کاری ارزیابی عملکرد را کار اجرایی ندانست بلکه معتقد است که در تمام حوزه های این بخش کار ، بایستی بر اساس مدیریت انجام گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شکایات وزارت آموزش و پرورش اظهار كرد: اگر حوزه  ارزیابی عملکرد نتواند روابط و محیط های اداری را سالم سازی کند ، به وظیفه و ماموریت اصلی خویش عمل نکرده است.

میرشاه ولد تصریح کرد: مدیران ما باید پاسخگوی عملکرد خویش در دستگاه خود باشند چرا که اگر مسولان خودشان را پاسخگوی عملکردشان بدانند خطاها و تخلفات آنان تعدیل می شود.

وی قانون شکنی را امری ناپسند خواند و افزود: از قانون باید حمایت کرد ولو این که آن قانون برخلاف هنجارهای اجتماعی جامعه باشد.

ميرشاه ولد افزود: مهم ترین مولفه در انتصابات مدیران مدارس شایسته سالاری است فناوری باید آدم های تراز اول جامعه که دارای هویت فردی، اجتماعی و اصالت خانوادگی هستند در این جایگاه بسیار مهم انتصاب داد.

به اشتراک بگذارید :