تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۷:۵۱:۱۷
کد مطلب:  oTEzRz7C
وزير آموزش و پرورش :
با هرگونه خطايي در صندوق ذخيره فرهنگيان به شدت برخورد مي كنم

وزير آموزش وپرورش در جلسه توديع و معارفه مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان گفت: با هرگونه خطايي كه در صندوق ذخيره فرهنگيان رخ داده باشد به شدت برخورد مي كنم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز فخرالدين دانش آشتياني در آيين توديع و معارفه مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان كه در محل سالن آمفي تئاتر مؤسسه صندوق ذخيره فرهنگيان برگزار شد، اظهاركرد: فلسفه تأسيس صندوق ذخيره فرهنگيان ارائه رفاهيات و خدمات براي قشر فرهنگي است تا از اين طريق به بهبود معيشت فرهنگيان كمك شود.

وي با اشاره به عضويت نزديك يك ميليون فرهنگي در صندوق ذخيره فرهنگيان گفت: جامعه فرهنگيان پتانسيل و ظرفيت خوبي است كه اگر خوب مديريت شود مي تواند بركات خوبي براي آنان به همراه داشته باشد.

دانش آشتياني خاطرنشان كرد: هدف از فعاليت صندوق اين است كه ارزش افزوده اي به سرمايه فرهنگيان اضافه كند .

وزيرآموزش وپرورش تصريح كرد: مديريت صندوق بايد با اقتصاددانان باشد ‌چرا كه صندوق يك بنگاه اقتصادي است و بايد توسط افراد متخصص ، موفق و باتجربه در كار اقتصادي مديريت شود.

عضوكابينه تدبير و اميد افزود: اعضاي هيأت مديره مؤسسات مالي، بايد از افرادكاردان و مشرف بر فعاليت هاي اقتصادي انتخاب شود.

رئيس هيأت امناي صندوق ذخيره فرهنگيان خاطرنشان كرد: پاك دستي يكي ديگر از مسائل مهم در اداره صندوق است و اعضاي صندوق نماينده يك ميليون فرهنگي هستند، بنابراين بايد حساسيت بيشتري در اين زمينه وجود داشته باشد.

دانش آشتياني اظهاركرد: تمام سعي و تلاش خود را در زمينه احقاق حقوق فرهنگيان به كار خواهم بست.

وي ازتعيين يك تيم كارشناسي براي بررسي وضعيت مالي صندوق ذخيره فرهنگيان خبرداد وافزود: به دليل حساسيت بالا تاكنون زمان زيادي را براي سامان دهي به وضعيت فعلي صندوق صرف كردم و در آينده نيز وقت بيشتري خواهم گذاشت.

عضوكابينه تدبير و اميد خاطرنشان كرد: اين اطمينان را به فرهنگيان مي دهم با هرگونه تخلفي كه در صندوق ذخيره فرهنگيان صورت گرفته باشد، به شدت برخورد مي كنم و گزارشي شفاف، علمي و تخصصي به فرهنگيان ارائه خواهم كرد.

دانش آشتياني با اشاره به تشكيل كميته تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي براي بررسي عملكرد مالي صندوق و استقبال از اين كميته  اظهار كرد: از مديرعامل جديد صندوق مي خواهم نهايت همكاري را با اين كميته داشته باشند و تمام آمار و ارقام را در اختيار آنان قرار دهند.

وي با اشاره به سوابق و فعاليت هاي اقتصادي مهدي نيكدل گفت: با تجربه اي كه از وي در مديريت بنگاه هاي اقتصادي دارد و پاك دستي كه از او سراغ دارم اميدوارم در وضعيت فعلي هر چه سريع تر عبور و شاهد بهره وري صندوق و عايداتي براي فرهنگيان باشيم.

گفتني است؛ در اين مراسم طي حكمي از سوي وزير آموزش وپرورش مهدي نيكدل به سمت مديرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان منصوب و از خدمات عليرضا ناصري تقدير شد.

به اشتراک بگذارید :