تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۰۸:۲۹:۵۹
کد مطلب:  nLe32WNm
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش:
مدیران مدارس، دغدغه فرهنگی را اولویت اول كار خود قرار دهند

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بيان اين كه مدیران مدارس، دغدغه فرهنگی را اولویت اول كار خود قرار دهند، گفت: درکنار تربیت دانش آموزان، بايد به تعالی روحی و شخصیتی آنان توجه كنيم.

به گزارش مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از شهرستان های استان تهران، سید رحیم میر شاه ولد در نشست کارشناس مسئولان و کارشناسان حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران، اظهاركرد: حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از گستردگی زيادي برخوردار است و همکاران باید از قدرت بینش، آگاهی وتحمل  بالایی برخوردار باشند تا بتوانند با مسائل این حوزه برخوردی کاملا درست و به حق داشته باشند .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: آثار و نتایج اقدامات ارزیابی عملکرد کاملا ملی و فرا منطقه ای است و محدود به یک شهر یا استان نمی شود.

وي با اشاره به این که مدارس، نبابد صرفا به مسائل آموزشی بپردازند، خاطرنشان كرد: شکل گیری شخصیت اجتماعی دانش آموزان در مدرسه رقم می خورد و این از مسائل بسیار مهمی است که هیچگاه نباید فراموش شود.

میر شاه ولد با تاکید بر اینکه مدیران مدارس ما باید دغدغه فرهنگی را در اولویت اول كاري خود قرار دهند، افزود: در کنار تربیت دانش آموزان، به تعالی روحی و شخصیتی آنان بايد توجه كنيم چرا که دانش آموزان سرمایه های اصلی این مملکت به شمار مي روند و آینده این سرزمین به دست آنان رقم می خورد .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به مشارکت اولیای دانش آموزان درمدرسه اشاره و بيان كرد: نقش مشارکتی اولیای دانش آموزان در آموزش و پرورش، نبايد به مسائل مادی محدود شود، بلکه مشارکت فرهنگی و معنوی اولیای دانش آموزان بايد به اداره مدرسه نيزگسترش يابد.

میرشاه ولد با بيان اين كه معلم در کنار مسائل آموزشی می توانند به شکل گیری شخصیت دانش آموزان کمک کنند، افزود: دانشگاه فرهنگیان درآموزش معلمین اصلح نقشی سازنده و بسیار تاثیر گذار دارد.

وي با اشاره به اين كه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در استان ها باید به سمت کیفیت بخشي برنامه ها پيش برود، خاطرنشان کرد: همكاران در بازرسی ها از مدارس بايد به عمق مسائل بپردازند نه گزارش سازی ها

به اشتراک بگذارید :