تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۱:۵۰:۰۰
کد مطلب:  PUXLJ3m8
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش:
مدیریت مدرسه، مهمترین بخش مدیریت در آموزش و پرورش است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش گفت: مدیریت مدرسه، مهمترین بخش مدیریت در آموزش و پرورش است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، سید رحیم میرشاه ولد در گردهمایی مدیران مدارس شهرستان سیرجان به نقش مهم مدیران مدارس در تربیت دانش آموزان متناسب با اسناد بالادستی اشاره و اظهارکرد: در صورت عدم تحقق این مهم  بازنگری در نحوه مدیریت مدارس، ضرورتی انکار ناپذیر است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه مدیران مدارس  باید با حساسیت لازم و بر اساس رویکرد ها و اهداف آموزش و پرورش منصوب شوند، تصریح کرد: اشراف کامل بر موضوع تعلیم و تربیت و ایفای نقش رهبری آموزشی ،لازمه موفقیت مدیران در مدارس است.

وي از مدیریت مدارس به عنوان مهمترین بخش مدیریت در آموزش و پرورش نام برد و خاطرنشان كرد: مدیریت مدرسه از حساسیت فوق العاده ای در حیطه مدیریت در آموزش و پرورش برخوردار است و باید همه امکانات آموزش و پرورش در راستای تعالی و تقویت مدیریت آموزشگاهی بسیج شوند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش از فضای مجازی به عنوان یک فرصت خوب اطلاع رسانی نام برد و افزود: فضای مجازی فرصت مناسبی برای فکر کردن و حساس بودن در حوزه کاری است.

میرشاه ولد بر ایجاد ارتباط خلاقانه مدیران مدارس با دانش آموزان تاکید کرد و افزود: رابطه مدیر مدرسه با دانش آموز باید به گونه ای باشد که اعتماد به نفس دانش آموز تقویت شود و جرأت و شهامت برای نقد فعالیت ها و برنامه های مدرسه پیدا کند.

وی بيان کرد: دانش آموزان در سنینی هستند که نیازمند مهر ورزی و محبت می باشند و مدیران مدرسه باید با ایجاد ارتباط عاطفی شوق تحصیل را در آنان ایجاد کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه شوق آفرینی تحصیلی ذات تعلیم و تربیت است گفت: ارتباط مدیر مدرسه با دانش آموزان باید به گونه ای باشد که آنها را به تفکر و اندیشیدن وا دارد و نشاط روحی و روانی در دانش آموزان بوجود آورد.

میرشاه ولد با تاکید بر اینکه باید قدرت حل مسائله در دانش آموزان تقویت شود خاطر نشان کرد: تقویت اندیشه، پرسشگری و مطالبه گری دانش آموزان در مدارس ضروری است.

وي اظهاركرد: ارتباط موثر مدیر و معلم با دانش آموز آرامش را به کلاس های درس تزریق می کند و نیاز به منابع مالی ندارد، بلکه نیازمند خلاقیت، تفکر، اندیشه، دلسوزی و منطق است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه مهرورزی به دانش آموزان مهرورزی به خود معلم است، گفت: معلمی را انتخاب کرده ایم تا از وجودمان هزینه کنیم زیرا تعلیم و تربیت سوختن برای نور دادن به دیگران است و معلم باید سنگ صبور دانش آموزان باشد.

میرشاه ولد خاطر نشان کرد: شکاف بین نسل ها در کشور ما واضح و روشن است و باید مدیر مدرسه این شکاف را با ایجاد ارتباط عاطفی و اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانی پر کند.

وی بر هماهنگی مدیران با سایر ارکان تعلیم و تربیت در مدرسه تاکید و اظهارکرد: اگر در دیدگاه مدیرمدرسه و همکاران او دوگانگی ایجاد شود در فرایند یاددهی و یادگیری اختلال ایجاد می شود.

میرشاه ولد بر ایفای نقش مشاوره ای مدیر در مدارس تاکید کرد و گفت: تقویت نقش تربیتی و فرهنگی معلمان در جامعه ضروری است.

وی با بیان اینکه تقویت مسائل فرهنگی و تربیتی مهمترین رسالت مدارس است خاطر نشان کرد: اگر بین مدیران مدارس و معلمان یک هدایت گری فرهنگی و تربیتی اتفاق بیفتد بسیاری ازآسیب های اجتماعی موجود در جامعه به حداقل می رسد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگويي به شكايات وزارت آموزش وپرورش افزود: معلمان نقش موثری در نهادینه کردن آداب اجتماعی در جامعه دارند و آداب اجتماعی باید در مدارس در دانش آموزان نهادینه شود.

میرشاه ولد هدایت دانش آموزان به حیات طیبه را مهمترین هدف دستگاه تعلیم و تربیت دانست و افزود: حیات طیبه همان رعایت آداب اجتماعی و توجه به حقوق دیگران است و بخش اصلی آن در مدارس توسط معلمان محقق می شود      

به اشتراک بگذارید :