تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۰۱:۴۶
کد مطلب:  EKy7bh9w
مدیرعامل صندوق ذخيره فرهنگيان در گردهمایی مدیران کل آموزش وپرورش استان هاي كشور خبر داد:
ارائه يك هزار و 635 میلیارد تومان خدمات رفاهی به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه فرهنگیان عضو موسسه علاوه بر سودآوری ناشی از فعالیت های اقتصادی از خدمات رفاهی حین خدمت نیز برخوردار می شوند،گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون بیش از يك هزار و 635 میلیارد تومان در قالب خدمات رفاهی و در حوزه های خودرو لیزینگی، خدمات بیمه ای، خدمات گردشگری، تامین مسکن و تسهیلات مالی و اعتباری هزینه شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از صندوق ذخيره فرهنگيان، مهدي نیکدل در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های سراسرکشور، ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای احیای سهم دولت در برنامه ششم توسعه گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای هیات دولت با طرح و تصویب ماده‌ای از لایحه برنامه ششم توسعه که دولت را موظف به پرداخت سهم خود به معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان می کند، یک گام اساسی در راستای ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان برداشتند که این اقدام ستودنی و شایسته تقدیر است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، تصريح كرد: سهم دولت یکی از مهم‌ترین جذابیت‌ها و مزایای موسسه است، اما متاسفانه دولت تا پایان 31 شهریور ۹۵ حدود 822 میلیارد تومان بابت مطالبات اعضا به صندوق بدهکار است كه در صدد هستيم، بدهی 5 سال گذشته دولت به صندوق ذخیره را احياکنیم.

وی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه نیز گفت: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون 121 هزار و 500 دستگاه خودرو از طریق شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به صورت اقساطی در بین اعضای موسسه توزیع شده است که بنا به درخواست مکرر فرهنگیان جهت دریافت خودرو خارجی، 327 دستگاه خودرو خارجی نيز توزیع شده است.

  • فرهنگیان تحت تاثیر مصاحبه های زنجیره ای قرار نگیرند

مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه بانک سرمایه یک شخصیت حقوقی مستقل و تحت نظارت بانک مرکزی است، تصریح کرد: عمده مشکلات موجود مربوط به بانک سرمایه است که تحت نظارت بانک مرکزی مي باشد و صندوق نمی تواند دخالتی در اداره امور آن داشته باشد.

وی افزود: صندوق و آموزش و پرورش هر دو به بانک سرمایه بدهکار هستند و ما هیچ پولی در بانک سرمایه نداریم که از بین برود. هرگونه اتفاقی برای سپرده های مردم در این بانک نیز توسط بانک مرکزی تضمین شده است و متاسفانه مبالغی که بدون پشتوانه وام داده شده از سپرده های مردم بوده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: ما بارها و بارها روشنگری کرده ایم که موضوع اصلی در این هجمه ها اتفاقات بانک سرمایه است و ارتباطی به صندوق ندارد، لذا جای نگرانی نیست.

وي شعار اصلی این موسسه را شفاف سازی، روشنگری و ارائه آمار به فرهنگیان عضو عنوان کرد و گفت: در بنگاه  هاي اقتصادی اگر اجرا متمرکز نباشد ، فساد زیاد می شود و اگر همه چیز متمرکز باشد، استبداد بوجود می آید، لذا برای جلوگیری از بروز این دو پدیده، مشارکت تمامي معاونان ، مدیران و فرهنگیان در مديريت موسسه ضروري است، البته اتخاذ تصمیمات توسط نهادهای مربوطه ایجاد می شود.

نیکدل سیاست ها و خط مشی هاي موسسه در سال مالی جاری را ارتقای کنترل‌های نظارتی بر شرکت‌های تابعه، استقرار نظام حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه‌ریزی استراتژیک عنوان کرد.

به گفته وی موسسه و شرکت های تابعه در مجموع بیش از ١٦٣٥ میلیارد تومان خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه ارائه کرده اند که علاوه بر خودور، در حوزه های بیمه ای، گردشگری، تامین مسکن و تسهیلات مالی و اعتباری بوده است.

  • کل دارایی معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان ٤٣٦٩ میلیارد تومان است

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه مانده واریزی اعضای موسسه حدود ١١٠٨ میلیارد تومان و واریزی دولت نیز ٣٤٩ میلیارد تومان است، گفت: با احتساب سودهای ناشی از فعالیت اقتصادی موسسه و شرکت های تابعه، کل موجودی معلمان ، حدود ٤٣٠٠ میلیارد تومان است که از این میزان حدود ١٨٧٠ میلیارد تومان معادل ٤٢ درصد دارایی موسسه در شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان، ٩٩٨ میلیارد تومان معادل ٢٢ درصد در شرکت ساختمان معلم و ١٠٤٦ میلیارد تومان معادل ٢٣ درصد در شرکت پتروفرهنگ سرمایه‌گذاری شده است که یک شرکت آن پتروشیمی مروارید است.

نیکدل تصریح کرد: ١٩ درصد از پتروشیمی خراسان و ٤٠ درصد از پتروشیمی کیان متعلق به فرهنگیان است، بنابراين، اموال فرهنگیان عمدتا به زمین چسبیده است و در هوا نیست که کسی آن را ببرد. اموال فرهنگیان صندوق ملکی و اوراق بهادار نیست بلکه عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان بلند مدت و سودآور هستند.

وي خاطرنشان كرد: فرهنگيان نگران دارايي هاي خود در اين صندوق نباشند و همچنان كه به اين موسسه اعتماد كرده اند، پشتيبان اين مجموعه باشند و تحت تاثير مصاحبه هاي زنجيره اي قرار نگيرند.

به اشتراک بگذارید :