تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۸:۳۰:۱۳
کد مطلب:  nayJXuRL
نوزدهمين دوره جشنواره جوان خوارزمي در دانشگاه شهيد رجايي برگزار شد

نوزدهمين دوره جشنواره جوان خوارزمي با شركت يك هزار و199 طرح از سراسر كشور در دانشگاه شهيد رجايي تهران برگزار شد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز مرحله كشوري نوزدهمين دوره جشنواره جوان خوارزمي كه با شركت 8 هزار و 200 طرح در مرحله استاني و معرفي يك هزارو199 طرح برگزيده به مرحله كشوري از 12 شهريور ماه آغاز و تا15 شهريور ماه ادامه دارد.

براين اساس؛ طرح هاي ارائه شده در اين مرحله در 15 گروه؛ هنر، زبان و ادبيات فارسي، رياضي ، فيزيك يا شيمي، كامپيوتر، مكانيك، كشاورزي و منابع طبيعي و مكاترونيك، معماري و عمران، علوم اجتماعي، علوم اسلامي و اديان، علوم پزشكي و زيستي، نانو و برق الكترونيك توسط داوران موردبررسي قرار مي گيرد.

در اين مرحله دانش آموزان حضوراً به ارائه و دفاع از طرح خود در حضور داوران مي پردازند و130 داور كشوري كار ارزيابي و بررسي طرح هاي ارائه شده را برعهده دارند.

براساس اين گزارش؛ 4 طرح از مدارس خارج از كشور ارائه شد و استان هاي تهران، فارس، كرمان و خراسان رضوي به ترتيب بيشترين طرح را در اين جشنواره ارائه داده اند و همچنين بيشترين آثار ارائه شده به ترتيب در رشته هاي ؛ زبان و ادبيات فارسي، هنر، علوم پزشكي و زيستي مي باشد.

شايان ذكر است؛ در اين جشنواره ابتدا 300 طرح به طور مستقيم توسط داوران و بدون حضور صاحبان طرح انتخاب و 150 طرح نيز در بررسي مجدد انتخاب و معرفي شدند، بنابراين پيش بيني مي شود از اين تعداد بين 60 تا90 طرح جهت داروي مشترك وزارت آموزش وپرورش و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به مرحله نهايي ملي راه يابند.

به اشتراک بگذارید :