تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ ۱۳:۰۲:۳۰
کد مطلب:  MsCrNkV2
وزیر آموزش وپرورش:
آموزش و پرورش زمینه بازگشت زندانیان به آغوش جامعه را تسهیل می کند

وزیر آموزش وپرورش با بیان این که رویکرد جمهوری اسلامی ایران به مقوله زندان ها و زندانی باید متفاوت از سایر کشورها باشد گفت: آموزش و پرورش همواره یکی از حلقه های اصلاح رفتار زندانیان در بحث و تعلیم و تربیت است که می تواند نقش مؤثری در بازگشت این عزیزان به آغوش جامعه را ایفا کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، صبح امروز علی اصغرفانی در مراسم امضای تفاهم نامه  همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان زندان ها، اقدامات تأمینی و تربیتی کشور که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد:   آموزش و پرورش در راستای ادامه تحصیل زندانیان ، ارائه مشاوره های تربیتی به خانواده های زندانیان همواره در حد بضاعت خود اقداماتی را مطابق با تفاهم نامه انجام داده و می دهد تا این افراد پس از پایان محکومیت خود بتوانند عنصر مفیدی برای جامعه باشند.

 

وی امضای این تفاهم را گامی در راستای تحقق «توسعه مشارکت ها» در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: تحقیقات نشان می دهد که ادامه تحصیل ، ارتقای سواد و آگاهی افراد جامعه به ویژه زندانیان در کاهش تخلفات و آسیب های اجتماعی مؤثر است و از این منظر اجرای تفاهم نامه آموزش و پرورش با سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی می تواند در راستای تقویت افزایش سلامت جامعه نقش به سزایی داشته باشد تا با تعامل زمینه بازگشت زندانیان به آغوش جامعه را تسهیل شود.

 فانی تاکید بر حرفه آموزی زندانیان را از نقاط قوت تفاهم نامه برشمرد و تصریح کرد: آموزش های کوتاه مدت در اختیار سازمان فنی وحرفه ای و آموزش های بلندمدت در حیطه اختیارات آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش همواره تلاش می کند مساعدت هایی را در این راستا انجام دهد.

 وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: فرزندان و خانواده زندانیان نیز نیاز به مشاوره های تربیتی و آموزشی دارند و معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آماده همکاری با سازمان زندان ها اقداماتی در راستای بهبود وضعیت تربیتی این عزیزان است.

 گفتنی است؛ تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سه فصل و 36 بند به امضای علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش و اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور رسید.

متن کامل تفاهم نامه را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :