تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ ۱۳:۲۶:۵۳
کد مطلب:  Kiiz6BBZ
به منظور گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم :
تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارت آموزش وپرورش و جامعه خیرین مدرسه ساز امضا شد

به منظور گسترش عدالت آموزشی، ارتقای سطح کیفیت آموزش وپرورش و توسعه آموزش وپرورش در مناطق محروم تفاهم نامه همکاری فی مابین وزارت آموزش وپرورش و جامعه خیرین مدرسه ساز امضا شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در کلیات این تفاهم نامه آمده است؛ به منظور سامان دهی و جلب کمک های افراد خیر وایجاد بستری مناسب برای مشارکت آحاد جامعه در این امر خداپسندانه، صندوقی به نام «صندوق توسعه عدالت آموزشی» در جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ایجاد می شود و موجودی «صندوق توسعه عدالت آموزشی» از محل کمک های بلاعوض و منافع سپرده های بلندمدت خیرین که مجوز آن را به بانک عامل تفویض کرده اند، تأمین می شود.

در ماده (4) تفاهم نامه درخصوص نظارت بر عملکرد صندوق تصریح شده است؛ هیأت سه نفره ای متشکل از رئیس جامعه خیرین ، یک نفر خیر مدرسه ساز به انتخاب هیأت مدیره جامعه خیرین و نماینده وزیر آموزش وپرورش به عنوان هیأت مدیره صندوق توسعه عدالت آموزشی بر عملکرد صندوق نظارت خواهند داشت.

در ماده (6) تفاهم نامه درخصوص ابلاغ آئین نامه داخلی استان ها، شهرستان ها و مناطق آمده است؛ دبیرخانه صندوق در جامعه خیرین کشوری و متناظر آن در مجمع خیرین استان، شهرستان ومنطقه تشکیل خواهد شد و آیین نامه داخلی هیأت در اولین جلسه هیأت مدیره صندوق توسعه عدالت آموزشی ، بررسی، تدوین و پس از تصویب به هیأت مدیره های استانی، شهرستانی و منطقه ای ابلاغ خواهد شد.

براین اساس؛ تهیه لیست مدارس مناطق محروم با اولویت شبانه روزی ، عشایری، روستایی دورافتاده و محروم، اعلام  تمامی هزینه های جاری مدارس اعم از تعمیراتی یا کیفیت بخشی برنامه های آموزشی و ارائه برنامه سالانه مدارس همراه با برآورد تقریبی میزان هزینه ها با محوریت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش بخشی از تعهدات وزارت آموزش وپرورش در این تفاهم نامه برشمرده شده است.

در این تفاهم نامه ؛ افتتاح حساب سپرده بلندمدت خیرین نزد بانک عامل با انتفاع صندوق توسعه عدالت آموزشی کشور، تعیین سود حاصل از سپرده گذاری و هزینه آن در مدرسه موردنظر توسط خیر و ایجاد شرایط مناسب برای تمدید سپرده گذاری در 5 سال نیز بخشی از تعهدات جامعه خیرین کشوری و مجامع استانی در این تفاهم نامه است.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در 23 ماده و 2 تبصره به امضای علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش و محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز رسید.

متن کامل تفاهم نامه را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :