تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  
مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین بنیاد امور بیماری های خاص و وزارت آموزش و پرورش

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای ارائه خدمات درمانی به فرهنگیان و دانش آموزان مبتلا به بیماری های خاص و بهره مندی مستمر از خرد جمعی، تجربیات و توانمندی ها برای آموزش، پیشگیری و درمان بیماران تفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و بنیاد امور بیماری های خاص منعقد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، فرشید سیاری از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این وزارت و بنیاد امور بیماری های خاص خبر داد وگفت: انعقاد این تفاهم نامه به منظور استفاده از تجربیات، توانایی های علمی، حمایتی و درمانی بنیاد امور بیماری های خاص برای آموزش و درمان جامعه دانش آموزی و فرهنگیان کشور صورت گرفته است.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح های آموزشی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های خاص، اجرای طرح های غربالگری برای شناسایی افراد مبتلا به بیماری های خاص و ارائه کمک های مستقیم و غیر مستقیم برای تسریع درمان مبتلایان به بیماری خاص را از اهم  مفاد تفاهم نامه عنوان و افزود: بهره مندی متقابل طرفین برای دستیابی به اهداف تفاهم نامه، مشارکت طرفین در تمامی طرح های مشترک برای دستیابی به اهداف تفاهم نامه و مشارکت در تامین هزینه های دارویی بیماران خاص از دیگر مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان و کارشناسان طرفین برای نظارت بر اجرای مفاد تفاهم نامه تصریح کرد: نمایندگان طرفین هرماه با برگزاری دو جلسه اقدام به برنامه ریزی و هماهنگی لازم خواهند کرد.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پایان مدت زمان اعتبار این تفاهم نامه را 3 سال دانست و افزود: بیستم اسفند ماه سال جاری  زمان شروع اجرای این تفاهم نامه است.

وی پایان اعتبار تفاهم نامه را بیستم اسفند ماه سال 1396  اعلام و افزود: در صورت تمایل به تداوم فعالیت های مشترک طرفین تفاهم نامه قابل تمدید خواهد بود.
برای مشاهده تفاهم نامه اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :