تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  
با هدف توسعه کمی و کیفی فعالیت های مشترک شهرداری و آموزش و پرورش صورت گرفت:
امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک شهرداری تهران و آموزش و پرورش

با هدف توسعه کمی و کیفی فعالیت های مشترک شهرداری و آموزش و پرورش میان شهرداری تهران و وزارت آموزش و پرورش باهم تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این تفاهم نامه  آمده است: برطبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و اهداف برنامه  5 ساله دوم شهرداری  و در راستای  هم افزایی ظرفیت های  موجود و بسترسازی لازم برای تقویت نظام آموزش رسمی و آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی خود از طریق آموزش های  رسمی و غیررسمی  و همچنین مشارکت فعال اجتماعی در اداره امور شهر این تفاهم نامه  میان آموزش و پرورش و شهرداری تهران تنظیم شده است.

براین اساس، به کارگیری  استعدادها،  ظرفیت ها و توانمندی های طرفین برای تقویت نظام آموزش رسمی، ارتقای سلامت و بهداشت اجتماعی و توسعه  ورزش همگانی در بین دانش آموزان و فرهنگیان و ارتقای جایگاه  مدارس به عنوان  کانون های تربیتی محله در مدیریت هماهنگ  شهری تنها بخشی از اهداف مصرح در این تفاهم نامه برشمرده شده است.

در ماده 3 این تفاهم نامه آمده است؛ طرفین به منظور همکاری و هماهنگی دراجرای مفاد این تفاهم نامه  نسبت به تشکیل  شورایی با حضور یازده  نفر از اعضای مشترک با عنوان شورای عالی همکاری های آموزش و پرورش و شهرداری تهران با حضور نمایندگان تام الاختیار  وزارت آموزش و پرورش و شهرداری تهران در وظایف تبیین شده به فعالیت می پردازند.

براین اساس، رئیس شورای عالی همکاری های آموزش و پرورش و شهرداری تهران  در اولین جلسه توسط اعضا انتخاب و با امضای وزیر آموزش و پرورش و شهرداری تهران  تعیین و منصوب می گردد و دبیرخانه شورای عالی در حوزه معاونت  امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مستقر می باشد.

گفتنی است ؛ این تفاهم نامه در 7 ماده و  88 بند به امضای محمد باقر قالیباف شهردار تهران و علی اصغر فانی  وزیر آموزش و پرورش رسید و مدت اجرای آن  5  سال تعیین شده است.

متن کامل تفاهم نامه را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :