تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  
با هدف توسعه همکاری های فرهنگی ، اجتماعی و هنری کشور صورت گرفت:
امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارتخانه های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزارتخانه های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و هنری کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  این تفاهم نامه به منظور گسترش همکاری های آموزشی،  تربیتی و فرهنگی، افزایش ارتباط بین آموزش های رسمی  و غیررسمی  با نیازهای بازار  کار، تامین بستر آموزشی، استفاده بهینه  از ظرفیت های آموزشی مشترک  برای توسعه فرهنگی، اجتماعی و هنری کشور بین دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش منعقدد شده است.

بر این اساس؛ تنظیم چارچوب همکاری های مشترک به منظور آموزش و ساماندهی فعالیت های فرهنگی،‌هنری، پژوهشی، دینی – مذهبی و  توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش  موضوع اصلی این تفاهم نامه است.

استفاده از ظرفیت های هر دو وزارتخانه در تقویت فعالیت های فرهنگی ، هنری، پژوهشی به منظور تحقق اهداف مشترک، استفاده بهینه و کارآمد از نظام آموزش عمومی برای ترویج مصرف فرهنگی  با الگوی ایرانی – اسلامی  و نظام آموزش متوسطه با نیازهای بازار فرهنگ و هنر و همکاری در خصوص دانش افزایی و توانمندسازی  دانش آموزان، هنر آموزان و مربیان در زمینه آموزش های فرهنگی، هنری، پژوهشی و قرآنی بخشی از اهداف این تفاهم نامه تصریح شده است.

براساس ماده 3 این تفاهم نامه؛ آشنا کردن دانش آموزان با موضوعات فرهنگی، هنری، رسانه ای و دیجیتال، همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای پژوهش ها به ویژه پیمایش های ارزش ها و نگرش های دانش آموزان، ایجاد زمینه توسعه آموزش های فنی و حرفه ای  و کاردانش براساس نیازهاو فعالیت های فرهنگی و هری و تدوین و ترویج برنامه های فرهنگی – هنری به منظور ارتقای دانش و نگرش دانش آموزان  نسبت به فرهنگ و هنر سرزمین  ایران بخشی از تعهدات آموزش و پرورش اشاره شده است.

در بند 4 این تفاهم نامه آمده است؛ فراهم آوردن امکان استفاده از کتابخانه و مرکز اسناد برای تمام نیروهای آموزش و پرورش، همکاری از اجرای آموزش های کوتاه مدت تخصصی و دینی به منظور ارتقای علمی، عملی و مهارتی دانش آموزان و فرهنگیان، همکاری در اختصاص سهمیه به منظور اجرای دوره های کارآموزی و کارورزی در بخش فرهنگ و هنر و حمایت در ایجاد هنرستان های مرتبط با موضوعات  فرهنگی، هنری به عنوان بخشی از تعهدات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در یک مقدمه، 7 ماده به امضای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به امضا رسید  و مدت اعتبار آن سه سال و قابل تمدید می باشد .
متن کامل تفاهم نامه را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :