تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۱ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  
وزیر آموزش وپرورش:
آموزش وپرورش مسیر انتقال فرهنگ در جامعه را هموار می کند

وزیر آموزش وپرورش با بیان این که مهم ترین کارکرد آموزش وپرورش در دنیا انتقال فرهنگ است، گفت: آموزش وپرورش مسیر انتقال فرهنگ را هموار می سازد و به نظر می رسد که بتواند همکاری های مناسبی را با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز علی اصغر فانی، در آیین نامه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک  سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با وزارت

آموزش وپرورش که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: توسعه مشارکت ها یکی از سیاست های پنج گانه آموزش وپرورش است که امضای تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همین راستا قابل ارزیابی است.

وی با بیان این که فرهنگ و تمدن ایران از اصیل ترین فرهنگ های موجود در دنیاست تصریح کرد: آموزش وپرورش با ظرفیت دانش آموزان 6 تا17 سال می تواند در نهادینه سازی ، حفظ و انتقال فرهنگ و توسعه گردشگری نقش به سزایی را ایفا کند و این تفاهم نامه می تواند در تعمیق، تعمیم و ماندگاری فرهنگ ایرانی اسلامی موثر واقع شود.

فانی تربیت نیروی انسانی متخصص را از دیگر کارکردهای آموزش وپرورش در توسعه پایدار کشور عنوان کرد و افزود: دراین تفاهم نامه ، ایجاد رشته های جدید برای حفظ صنایع دستی ، تربیت نیروی انسانی برای هنرستان ها و آموزش هنرجویان پیش بینی شده است که می تواند راه ماندگاری برای توجه به حفظ میراث فرهنگی و نهادینه کردن آن در کشور باشد.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به وجود بیش از یک میلیون فرهنگی و 750 هزار بازنشسته آموزش وپرورش  خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می تواند با تجهیز مراکز و مدارس آموزش وپرورش در تعطیلات عید نوروز و تابستان  از نقش فرهنگیان در توسعه گردشگری داخلی استفاده کند.

وی با بیان این که در آموزش وپرورش سالانه 40 میلیون جلد مجلات آموزشی و 126 میلیون جلد کتاب درسی منتشر می شود عنوان کرد: این ظرفیت  می تواند در پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موثر باشد و هم افزایی فعالیت های آموزش وپرورش با سازمان می تواند منشا خدمات مفید در جامعه قرار گیرد.
متن تفاهم نامه در اینجا قابل مشاهده است.

به اشتراک بگذارید :