تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷ ۰۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  
با امضای وزیر آموزش و پرورش و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور صورت گرفت:
دستورالعمل های اجرایی توافق نامه آموزش و پرورش و حوزه های علمیه سراسر کشور

وزیر آموزش و پرورش دستور العملی را برای اجرای توافق نامه آموزش و پرورش و حوزه های علمیه سراسر کشور صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، این توافق نامه به منظور تحقق اهداف انسان ساز اسلام عزیز، آرمان های بلند امام راحل عظیم الشان (قدس سره)، شهدای گرانقدر و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، با تاکید بر اجرای مفاد توافقنامه شماره 131395 مورخ 19/5/90 و بخشنامه های الحاق (شماره 4654/140 مورخ 1/3/86، 140831 مورخ 28/6/90، 10659، مورخ 3/11/91 و 47518 مورخ 13/3/92 است .

در این توافق نامه؛ بر تعامل و همکاری وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در استفاده جهت دار، نظام مند و اثرگذار از ظرفیت های متقابل برای دست یابی به اهداف تحولی آموزش و پرورش رسمی عمومی کشور با رویکرد تربیت مبتنی بر آموزه‌های وحیانی قرآن و عترت (علیهم السلام)  تاکید شده است.

براین اساس؛ دبیر ستاد همکاری ها تشکیل جلسات ستاد و فعال نمودن کارگروه های تخصصی، برای تقویت تعامل نظام‌مند و اثرگذار دودستگاه، بررسی راهکارهای مناسب در چارچوب اسناد بالادستی و ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش و مدیریت حوزه های علمیه را برعهده دارد.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در 3 بند به امضای علی اصغرفانی وزیر آموزش و پرورش و آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه رسید .
متن تفاهم نامه از اینجا قابل مشاهده است.

به اشتراک بگذارید :