تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۰۹:۲۸:۵۸
کدمطلب: qIiLpc7v
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل خبرداد:
برپايي830 نمايشگاه كتاب در مدارس استان

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل از برپايي 830 نمايشگاه كتاب در مدارس استان در هفته كتاب خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، مصطفی کافی با اشاره به اهميت كتاب و كتابخواني، اظهاركرد: بيست و پنجمين دوره هفته كتاب از امروز بیست دوم تا بيست وهشتم آبان ماه ، با شعار «آينده روشن با خانواده كتاب خوان» در سراسرمدارس استان برگزار مي شود.

کافی خاطر نشان كرد: امسال با هدف تشويق و ترغيب دانش آموزان در موضوع مطالعه، مسابقات كتاب خواني در 4 مرحله مدرسه ای ،منطقه ای ، استانی وکشوری برگزار مي شود

وی ادامه داد: در مرحله اول دانش آموزان تنها يك عنوان كتاب را مطالعه و سپس درآزمون آن شركت مي‌كنند اما د ر مراحل بعد ، در منطقه 2 عنوان كتاب در مرحله استاني 3 عنوان و در مرحله كشوري نیز 4 عنوان كتاب را مطالعه و درآزمون هاي مربوطه شرکت مي كنند ، البته در مرحله كشوري دانش آموز بايد آنچه از مطالعه 4 عنوان كتاب فرا گرفته است به صورت كتاب پژوهش و شفاهي براي ديگر دانش آموزان ارائه دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل برنامه ها وفعالیت های پیشنهادی این حوزه درهفته کتاب و کتابخوانی درنواحی ومناطق استان اردبیل را نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس، قرائت بیانیه وزیرمحترم در رابطه باهفته کتاب و کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس شهرستان در راستای طرح کشوری 50000 نمایشگاه کتاب در 50000 مدرسه، و...عنوان و تصریح کرد: نواحی ومناطق برنامه های ابتکاری خودرانیزمی توانندبه این برنامه پیشنهادی اضافه نمایند.

مصطفی کافی گفت: کتاب ابزارجلوه جمال دینی بردل های پاک نوجوانان است. درسایه کتاب وکتاب خوانی پویایی وبالندگی فرهنگ دینی وارزشهای اسلامی آشکارتروجذاب تر و روحی بانشاط تر و معنوی حاصل می گردد.

کافی عنوان کرد:  انتظار مي رود خانواده در نهادينه كردن فرهنگ مطالعه و كتاب خواني بيش از پيش تلاش كنند و شرايط را براي دسترسي فرزندانشان به كتاب‌هاي مناسب مسائل مورد نياز و روزجامعه ایجادنمایند.

به اشتراک بگذارید :