تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۱:۵۵:۱۰
کدمطلب: QxKqiCHT
وزيرآموزش و پرورش در نشست خبري ؛
اطلاع رساني ناقص از صندوق ذخيره فرهنگيان، باعث كاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است

وزيرآموزش و پرورش در نشست خبري گفت: اطلاع رساني ناقص برخي رسانه ها از صندوق ذخيره فرهنگيان، باعث كاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز سيدمحمد بطحايي درنشست خبري با اصحاب رسانه درسالن آمفي تئاتر ساختمان شهيد رجايي با گراميداشت ياد وخاطره شهدا، امام راحل و آرزوي صحت و سلامت براي رهبر معظم انقلاب اظهاركرد: جان باختن تعدادي از هم وطنان بر اثر وقوع زلزله در غرب كشور را تسليت مي گويم و آرزوي سلامتي و شفاي عاجل براي مصدومان اين حادثه دارم .

وي افزود: براساس آخرين آمار، متاسفانه 12 نفر از دانش آموزان نيز در اين زلزله جان خود را از دست داده اند و تعدادي از فرهنگيان نيز مصدوم شده اند

توسعه متوازن ساحت هاي شش گانه سند تحول بنيادين

بطحايي با تقدير از اصحاب رسانه در خصوص پوشش اخبار متنوع آموزش و پرورش، تصريح كرد: سند تحول بنيادين مهم ترين برنامه آموزش و پرورش است كه تلاش هاي زيادي توسط پيشينيان براي تحقق آن انجام شده است و ما در دولت دوازدهم ابتدا وضعيت اجراي اين سند را مورد بررسي قرار داديم، سپس برنامه‌هايي را براي تحقق اهداف و ساحت هاي مختلف اين سند تدوين و عملياتي كرديم .

وي ادامه داد: عملياتي كردن ساحت‌هاي مختلف سند تحول به صورت متوازن يكي از اهداف آموزش و پرورش در پايان سال 96  و سال 97 در دستور كار است، بنابراين اصلاح برنامه ها درجهت توسعه متوازن سند تحول از تلاش هاي اين وزارتخانه خواهد بود .

راه اندازي سامانه انتخاب مديران شايسته از دي ماه

وزيرآموزش و پرورش ارتقاي كيفيت آموزش و پرورش را منوط به شايسته سالاري در انتخاب و انتصاب مديران مدارس دانست و خاطرنشان كرد: يكي از مولفه‌هاي مهمي كه مي تواند كيفيت را در نظام تعليم و تربيت محقق سازد انتصاب مديران شايسته است، بنابراين اخيرا فراخواني از طريق سايت اطلاع رساني وزارتخانه منتشر كرديم تا فرهنگيان و صاحب نظران، ايده هاي خود را درخصوص نحوه طراحي سامانه انتخاب مديران شايسته، ارائه دهند.   

تغيير و تحول ساختار صندوق ذخيره فرهنگيان

عضو كابينه تدبيرو اميد از طراحي سامانه انتخاب مديران شايسته تا پايان دي ماه خبرداد و عنوان كرد: در اين سامانه روساي مناطق نيازهاي مديريتي حوزه خود را ارائه مي‌دهند و افراد داراي شرايط وارد سامانه مي‌شوند ورزومه خود را ثبت مي‌كنند تقاضاها توسط كميته‌اي بررسي و افراد داراي شرايط و اولويت‌دار معرفي مي‌شوند تا روساي مناطق مدير شايسته را از داخل يك ليست انتخاب و انتصاب كند.

وي ادامه داد: اين سامانه فرصتي را براي كساني كه شرايط احراز مديريتي را دارند فراهم مي‌كند تا شايسته سالاري محقق شود البته در گام بعد انتخاب روساي ادارات مناطق و ادارات كل نيز از طريق اين سامانه انجام مي‌شود و درسال 97 عملا همه مديران به وسيله سامانه انتصاب مديران، انتخاب خواهند شد.

تماس تلفني وزير با آموزش و پرورش كرمانشاه

وزيرآموزش و پرورش با توجه به اهميت موضوع حادثه زلزله كرمانشاه درحين انجام برنامه نشست خبري به صورت زنده با مدير كل آموزش و پرورش كرمانشاه ارتباط بر قرار كرد و خبرنگاران را درجريان آخرين وضعيت حادثه ديدگان قرار داد.

وي پس از گفتگوي تلفني با محبي، مديركل آموزش و پرورش كرمانشاه از جان باختن 13 دانش آموز و زخمي شدن 20 فرهنگي خبرداد و خاطر نشان كرد: 44 واحد آموزشي در استان كرمانشاه كاملا تخريب شده كه اغلب قديمي بوده اند مدارس نوساز خوشبختانه دچار آسيب نشده اند .

بطحايي ادامه داد: با دو نوبته كردن مدارس و استقرار كانكس مشكل فضاي آموزشي را در مناطق آسيب ديده رفع مي‌كنيم و به زودي پيگيري جذب اعتبارات لازم جهت بازسازي مدارس تخريب شده خواهيم بود

اعزام تيمي براي بررسي وضعيت مدارس آسيب ديده مناطق زلزله زده

وي از اعزام تيمي متشكل از مديران و معاونين حوزه ستادي براي بررسي وضعيت مدارس آسييب ديده در مناطق زلزله زده خبرداد وگفت: آنچه مهم است صحت و سلامت دانش آموزان است بنابراين مدارسي كه ساختمان آنها كوچكترين آسيبي ديده باشند تا اطمينان كامل از بي خطر بودن آن از ورود دانش آموزان به مدرسه جلوگيري مي‌كنيم .   

وزيرآموزش و پرورش درادامه به تشريح وضعيت صندوق ذخيره فرهنگيان پرداخت و تصريح كرد: يكي از مطالبات فرهنگيان ، ‌حضور نمايندگان معلمان در هيئت امناي صندوق است دراين راستا، فراخواني را آماده كرده‌ايم كه از 24 آبانماه روي سايت اطلاع رساني وزارتخانه قرار مي‌گيرد تا فرهنگيان تا پايان سال 2 نفر را به عنوان نماينده اعضاي صندوق و 1 نفر به عنوان بازرس ويژه انتخاب كنند .

وي ادامه داد: منتخبان فرهنگيان عضو صندوق برروند عملكرد صندوق ذخيره و همچنين نظارت برعملكرد را برعهده دارند .

عضوكابينه تدبيرو اميد، تغيير وتحول اساسي  در ساختار شركت‌هاي زيرمجموعه صندوق را ضروري دانست و افزود: با اين تغييرات و اصلاح ساختارها زمينه سوء استفاده در صندوق از بين مي رود و ارزش افزوده نيز تقويت مي شود .

وي اطلاع رساني ناقص برخي رسانه ها را عامل كاهش ارزش سهام، سهامداران، صندوق ذخيره فرهنگيان در بورس دانست و خاطر نشان كرد: در جريان مشكلاتي كه براي صندوق ذخيره فرهنگيان پيش آمد جفاهايي صورت گرفت اما عليرغم وضعيت سخت اقتصادي، در سال هاي 74 تا 95 ، نرخ بازده سهم اعضا حدود 17.5 درصد بوده و در برخي شركت‌هاي زير مجموعه صندوق ذخيره فرهنگيان دارايي‌ها تا 4 برابر افزايش يافته است .

بطحايي گفت: اطلاع رساني ناقص گاهي اوقات ارزش شركت‌هاي زيرمجموعه صندوق ذخيره فرهنگيان را 25 درصد در بورس كاهش داده است .

وزيرآموزش و پرورش در بخش دوم نشست به پرسش هاي خبرنگاران پاسخ داد .

به اشتراک بگذارید :