تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۳:۲۵:۲۱
کدمطلب: qU32RJ3O
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر:
اعزام 27 کاروان فرهنگی در قالب دانش آموز و خانواده فرهنگی به کربلا

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و‌پرورش استان بوشهر گفت:۲۷کاروان در قالب دانش آموز و خانواده فرهنگی به کربلا اعزام کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان بوشهر؛ سیروس فتحی در آیین تجلیل از عوامل اجرایی عتبات دانش آموزی فرهنگیان اظهار داشت: استان بوشهر همگام با سایر کشور در طول این دو سال و نیم  ۲۷ کاروان در قالب دانش آموز و خانواده فرهنگی به کربلا اعزام کرد.

فتحی گفت: در راستای تربیت دینی و اجتماعی دانش آموزان و پس از یک دوره طولانی موفق در اعزام دانش آموزان به عمره، از سال ۹۴سفرهای زیارتی کربلا و عتبات عالیات برای دانش آموزان و خانواده فرهنگیان در سازمان دانش آموزی راه اندازی گردید.

وی بیان کرد:علی رغم تمام تنگناهای موجود این اقدام رضایت نسبی زایرین را به همراه داشته است.

فتحی گفت: برنامه ریزی برای دانش آموزان اگر چه مانند عام جامعه است ولی به دلیل نقش دانش آموزی در عتبات باید یک نگاه تخصصی به آن داشت.

وی خاطر نشان کرد:باید به دانش آموزان لذت معنوی و آشنایی با سرزمین های مقدس را انتقال دهیم تا در باورسازی این فرهنگ هم نقش آفرین باشیم.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: اردوی عتبات عالیات تمرین زندگی اجتماعی، بالندگی فرهنگی و گره خوردن دانش آموزان با ارزش های معنوی و دینی است و این رسالت بر عهده مدیران اجرایی عتبات عالیات دانش آموزی فرهنگیان است.

به اشتراک بگذارید :