تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ۱۵:۲۵:۲۳
کد مطلب:  515022
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور خبرداد :
تخريب ۷۸ مدرسه مشتمل بر ۴۱۵ کلاس درس در زلزله استان کرمانشاه

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور گفت: ۷۸ مدرسه مشتمل بر ۴۱۵ کلاس درس در زلزله اخیر غرب کشور در استان کرمانشاه آسیب دیده اند که غیر قابل استفاده هستند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نوسازي توسعه و تجهيز مدارس كشور، محمد تقي نظرپور با بيان اين كه ۷۸ فضای آموزشی با ۴۱۵ کلاس درس در استان كرمانشاه تخریب شده است، افزود: مدارس تخریب شده بالای ۲۵ سال قدمت دارند و هیچ کدام از مدارس نوساز و مقاوم سازی شده، آسیبی ندیده اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور به شهرستان هاي زلزله زده، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، قصر شیرین، دالاهو و گیلانغرب اشاره كرد و بيان كرد: بیشترین مدارس آسیب دیده مربوط به شهرستان ثلاث باباجانی است که ۳۹ باب مدرسه مشتمل بر ۱۵۸ کلاس درس آسیب جدی دیده اند كه این تعداد مدارس ۲۲ درصد کل مدارس این شهرستان می باشد.

وي خاطرنشان كرد: با هماهنگی های انجام شده با خیرین مدرسه ساز از هفته آینده کار ترمیم، پاکسازی و همچنین احداث مدارس آسیب دیده آغاز می شود.

نظرپور اظهاركرد: بنیاد برکت ساخت مدارس روستایی مناطق زلزله زده را تقبل کرده است که از هفته های آینده عملیات اجرائی ساخت را آغاز می کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور افزود: ساخت دو مدرسه ۶ و ۹ کلاسه نیز توسط خیرین هفته آینده در مناطق شهری سرپل ذهاب آغاز می شود.

به اشتراک بگذارید :