تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۱:۰۱:۲۲
کد مطلب:  516291
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خبر داد:
پیش بینی 25 میلیارد تومان برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از صرف هزینه بین 10 تا 12 میلیون تومان برای هر دانش آموز استثنایی خبر داد و گفت: امسال در ردیف بودجه بالای 25 میلیارد تومان برای سرویس ایاب و ذهاب این دانش آموزان پیش بینی شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، مجید قدمی، از تحصیل حدود 130 هزار دانش آموز استثنایی، خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد در حال حاضر حدود 73 هزار دانش آموز در مدارس خاص و سایر در سیستم تلفیق در حال تحصیل هستند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: حدود هزار و 570 مدرسه استثنایی در سراسر کشور، حدود 23 هزار نیروی انسانی و بیش از 95 میلیارد تومان اعتبار بودجه ای داریم.

وي با بیان اینکه بین 10 تا 12 میلیون تومان برای هر دانش آموز استثنایی هزینه می شود، در خصوص بودجه ای که امسال برای سرویس ایاب و ذهاب این دانش آموزان صرف می شود، گفت: بالای 25 میلیارد تومان برای این موضوع در ردیف بودجه پیش بینی شده است.

قدمی بیان کرد: این اعتبار حدود 80 درصد نیاز دانش آموزان استثنایی  پوشش می دهد که سعی می کنیم در مناطق محروم این اعتبار 100 درصد شود.

به اشتراک بگذارید :