تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ ۰۹:۱۸:۳۳
کد مطلب:  527134
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی خبرداد:
رونمایی نرم افزار آموزش سواد از طریق تلفن همراه

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از رونمایی نرم افزار آموزش سواد از طریق تلفن همراه خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و  روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نهضت سواد آموزی، علی باقرزاده در آستانه هفته پژوهش؛ عنوان کرد: سازمان نهضت سواد آموزی همزمان با آغاز هفته پژوهش از نرم افزار آموزش سواد و طرح سواد آموزی با تبلت رونمایی خواهد کرد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با اشاره به ضرورت پژوهش و کاربست نتایج آن در نظام آموزشی کشور بیان کرد: امروزه اهمیت تحقیق و پژوهش بر همگان واضح و شفاف است و این موضوع ثابت شده است؛ تصمیم گیری در حیطه آموزش بدون پژوهش نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

وي به بیان جایگاه و اهمیت پژوهش در مدیریت کلان کشور پرداخت و اقدامات انجام شده در این خصوص را چنین بیان کرد: خوشبختانه اقدامات مطلوبی در راستای انجام پژوهش در دولت صورت گرفته و حدود یک تا سه درصد از اعتبارات جاری دستگاه‌های دولتی به حوزه پژوهش اختصاص داده شده است.

باقرزاده در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات شده توسط سازمان نهضت سواد آموزی در این زمینه اعلام کرد: سازمان نهضت سوادآموزی برای انجام تحقیقات در زمینه سوادآموزی و آموزش بزرگسالان و سوق دادن طرح‌های تحقیقاتی به سمت اولویت‌های نظام آموزشی کشور، همه ساله انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افزود: بالغ بر ۳۰۰ مورد پژوهش ملی و استانی در زمینه‌های گوناگون از جمله آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و فنی و تولید نرم افزار انجام شده است دراین ضمن مشوق‌های لازم نیز جهت انجام پژوهش در استان‌ها فراهم شده و بالغ بر ۸۱ عنوان پژوهش در سالجاری در استان‌ها و ۴ مورد در حوزه ستادی اجرا در آمده است.

باقرزاده در خصوص علاقه مندی این سازمان در زمینه حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی توسط دانشجویان ارشد و دکترا بیان کرد: به منظور تشویق دانشجویان به امر پژوهش درحیطه سوادآموزی سازمان نهضت سواد آموزی اقدام به حمایت از بیش از ۱۰ مورد پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا نموده است تا از کاربست‌ها و نتایج پژوهش‌ها در ترسیم سیاست‌ها و خط مشی سازمان جهت رفع معضل بیسوادی در جامعه قدم موثری بردارد

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص سواد آموزی با تبلت، بیان کرد: با عنایت به برگزاری هفته پژوهش در آموزش و پرورش در مورخه ۲۰تا ۲۶ آذرماه با شعار پژوهش، فناوری و تحول بنیادین این سازمان از نرم افزار آموزش سوادآموزی از طریق تلفن همراه و تبلت رونمایی خواهد شد. خاطر نشان می سازد نرم افزارهای  آموزش سواد در سه عنوان خواندن و نوشتن، حساب کردن و روخوانی قرآن در خلال سال های 95-94 تولید شده و مراحل آزمایشی خود را در استان خوزستان به اتمام رسانده است

به اشتراک بگذارید :