تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ ۱۰:۴۹:۵۰
کد مطلب:  528244
معاون حقوقي وزير آموزش و پرورش :
تعيين تكليف مدارس قلع و قمعي در گرو تأمين اعتبار بالغ بر 31 ميليارد تومان است

تعداد 119 ملك از مدارس داراي حكم خلع يد و قلع و قمع بنا در سراسر كشور شناسايي شده است كه تعيين تكليف و خريد اين مدارس نيازمند اعتباري بالغ بر 310 ميليارد ريال است .

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ضمن بيان اين مطلب گفت : به دليل اختصاص اعتبار اندك ،‌تعداد بسيار محدودي از اين فضاها خريداري شده اند با اين وصف فارغ از بحث تأمين اعتبار ،‌براي حل مشكل اقدامات ديگري صورت گرفته است .

يوسف نجفي با اشاره به اينكه تعيين تكليف بخشي از اين مدارس در برنامه هاي اولويت دار سال 1396 معاونت حقوقي و امور مجلس قرار دارد گفت :در دستور العملي به ادارات كل آموزش و پرورش استانها اعلام شده تا در صورتي كه مالكان اين نوع مدارس آمادگي دريافت ملك معوض را داشته باشند و آموزش و پرورش هم ملك مازاد داشته باشند ،مي توانند به استناد تصويب نامه سال 1388 هيأت وزيران اقدام نمايند.

معاون وزير آموزش و پرورش يادآور شد : تعداد اين مدارس در سالهاي گذشته حدود 1000 ملك بوده كه اكنون به 119 ملك كاهش يافته است .

نجفي در خصوص چرايي پيدايش چنين املاكي تصريح كرد : در سالهاي گذشته مسوولان فاقد صلاحيت محلي فضاهاي با كاربري آموزشي را در اختيار آموزش و پرورش قرار داده اند و آموزش و پرورش با صرف اعتبارات دولتي در آن احداث بنا كرده و به صورت مدرسه استفاده كرده است اما بعدمالكان با ارائه سند مالكيت و پيگيري موضوع در مرجع قضايي حكم خلع يد و قلع و قمع گرفته اند و بعضاً‌اصرار به تعيين تكليف ملك يا اجراي رأي دارند.

به اشتراک بگذارید :