تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ ۱۱:۳۱:۴۴
کد مطلب:  531119
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور:
حدود ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده است از ضرورت نوسازی و یا مقاوم سازی این فضاها خبر داد که اعتبار لازم را می طلبد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نوسازی مدارس کشور، محمدتقی نظرپور اظهار کرد: در مهرماه سالجاری، حدود 5400 کلاس درس در کشور به بهره برداری رسید که 50 درصد آن با مشارکت خیرین اتفاق افتاده که در سال های گذشته سابقه نداشته است.

 وی افزود: خوزستانی ها مشارکت بسیار خوبی در توسعه فضاهای آموزشی داشته‌اند و از آن جمله شهر دزفول که در این موضوع زبانزد است.

 نظرپور اشاره کرد: در مجموع وضعیت فضاهای آموزشی کشور نسبت به وضعیت مطلوب و استاندار فاصله دارد.

 رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اشاره کرد: وضعیت متوسط سرانه هر دانش آموز در کشور حدود 5.16 است؛ در صورتی که سرانه استاندارد و قابل قبول 8.39 است.

 وی گفت: در واقع به ازای هر دانش آموز ۳ متر مربع فضا کم داریم و اگر ضربدر 13 میلیون دانش آموز امسال شود، بالغ بر 40 میلیون مترمکعب، فضای آموزشی در کشور کم داریم که البته این استان نیز از همان وضعیت بی نصیب نیست و مشکل فضای آموزشی را دارد.

 نظرپور افزود: از همه خیران نیکوکار مدرسه ساز تشکر می کنم و انتظار دارم بیش از گذشته به فضای آموزشی توجه ویژه ای را داشته باشند و کمک کنند تا انشاءالله بتوانیم فضاهای خوب و با کیفیت و استانداردی را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید :