تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ۰۸:۵۲:۰۳
کد مطلب:  531702
نظرپور در جلسه شورای آموزش‌وپرورش خوزستان:
سرانه استاندارد فضای آموزشی 8.39 مترمربع است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سرانه استاندارد فضای آموزشی را 8.39 مترمربع عنوان کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، محمدتقی نظرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به متوسط سرانه فضای آموزشی کشوری که به ازای هر دانش آموز 5.16 مترمربع است گفت: این میزان در استان خوزستان 4.89 متر مربع است و رتبه ۲۲ در بین استانهای کشور را داراست.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: سرانه استاندارد فضای آموزشی 8.39 مترمربع است که بر ابن اساس باید حدود 19 هزار کلاس درس با زیربنای 2.8 میلیون مترمربع و اعتبار3500 میلیارد تومان در این استان بسازیم.

نظرپور ادامه داد: در سال جاری نزدیک به 300 کلاس درس در استان خوزستان به بهره برداری رسیده است و جزو 6 استانی بوده که موفقیت خوبی در زمینه ساخت مدارس جدید داشته است.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه ذکر شده است که به میزان مشارکت خیران در هر سال، باید در قانون سال بعد بودجه به آموزش و پرورش اختصاص داده شود که امیدواریم این مهم تحقق یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ارتباط با اهدای قیر به مدارس گفت: بر اساس قانون بودجه مجلس باید سه درصد سهم قیر کشور به آموزش و پرورش داده شود که تقاضای افزایش آن به 5 درصد را داریم.

وی با بیان اینکه در تخریب و بازسازی مدارس غیراستاندارد تلاش های زیادی انجام شده ولی برای همه این مدارس چنین هدفی محقق نشده است گفت: کمتر از 15 درصد کلاس های درس استان خوزستان نیاز به تخریب و بازسازی و 20 درصد کلاس ها هم نیاز به مقاوم سازی دارند.

نظرپور با اشاره به انعقاد تفاهمنامه سپاه پاسداران به منظور ساخت 500 مدرسه در سطح کشور گفت: خیران حقوقی که از مشارکت آنان در حوزه مدرسه سازی بهره مندیم همچون بنیاد برکت، سپاه، بنیاد علوی و بانکها، نهادهایی هستند که در توسعه فضاهای آموزشی کشور نقش موثر دارند.

به اشتراک بگذارید :