تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ ۱۰:۰۰:۱۱
کد مطلب:  533810
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش ‌و پرورش عنوان شد:
کمبود ۳ هزار و ۷۰۰ معلم ورزش در مدارس/رشد ۳۵ درصدی بودجه تربیت‌بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش ‌و پرورش از رشد ۳۵ درصدی بودجه این معاونت در سال آینده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، مهرزاد حمیدی در خصوص وضع نیروی انسانی تربیت‌بدنی در مدارس اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال سه ساعت درس تربیت‌بدنی جزو برنامه‌های درسی قرار گرفته با کمبود نیرو در پایه‌های مختلف مواجه هستیم.

 وی ادامه داد: کمبود نیروی تربیت‌بدنی در مدارس قریب به 3 هزار و 700 معلم برآورد شده است که با توجه به این شرایطی نیاز به تأمین نیروی انسانی وجود دارد.

 حمیدی تصریح کرد: تأمین نیروی تربیت‌بدنی از طریق دانشگاه فرهنگیان و جذب نیروی انسانی با هماهنگی مرکز نیروی انسانی آموزش‌وپرورش انجام خواهد شد. در تلاش هستیم تا افزایش سهمیه در روند جذب نیرو آزمون‌های استخدامی داشته باشیم.

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش‌وپرورش گفت: امسال با استقرار پایه یازدهم یک ساعت به این پایه اضافه شده همچنین برای سال آخر متوسطه دوم این درس که تاکنون وجود نداشته جزو برنامه درسی قرار گرفته و در عرض یک سال سه ساعت افزایش درسی داشتیم.

 وی در مورد وضع بودجه در سال آینده عنوان کرد: حدود 35 درصد افزایش در ردیف بودجه تربیت‌بدنی پیش‌بینی شده که این افزایش ناشی از تأمین اعتبار از قسمت‌های مختلف نظیر عوارض سیگار است امیدواریم با تخصیص اعتبار در حوزه برنامه‌های تربیت بدنی و سلامت موفق ظاهر شویم.

به اشتراک بگذارید :