تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ ۱۳:۲۱:۲۶
کد مطلب:  535105
معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش در كنفرانس ملي ارتقاي كيفيت آموزش و يادگيري:
توجه به ارتقاي كيفيت از رويكردهاي مهم آموزش و پرورش دولت دوازدهم است

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش با بيان اين كه ارتقاي كيفيت از رويكردهاي اصلي سند تحول بنيادين است، گفت: توجه به ارتقاي كيفيت از رويكردهاي مهم آموزش و پرورش دولت دوازدهم است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز علي زرافشان در پنل تضمين كيفيت آموزش پايه و متوسطه در كنفرانس ملّي ارتقاي كيفيت آموزش و يادگيري در نظام آموزشي ايران كه در دانشگاه خوارزمي در حال برگزاري است، اظهار كرد: اين كنفرانس با مشاركت بين بخشي وزارتخانه هاي آموزش و پرورش ، علوم، تحقيقات و فناوري ، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و سازمان آموزش فني وحرفه اي برگزار شده است و در آن به بررسي و ارائه تجربيات ايران و جهان در موضوع ارتقاي كيفيت آموزش مي پردازد.

زرافشان ادامه داد: بررسی دیدگاه ها و رویکردهای بهبود کیفیت در فرآیند یاددهی یادگیری، شناسایی ابزارهای پایش و سنجش کیفیت، بازخوانی تجارب ملی و بین المللی در زمینه بهبود کیفیت و در نهایت بررسی راهبردها و سازوکارهای موثر برای دستیابی به نظام آموزشی با کیفیت و پایدار از محورهای اصلی این کنفرانس ملی است.

وي با بيان اين كه مأموريت آموزش وپرورش، آموزش و يادگيري در دانش آموزان است، تصريح كرد: در اين كنفرانس، كارشناسان حوزه آموزش با ارائه مقالات ضمن آسيب شناسي مشكلات، به ارائه راهكار در راستاي حلّ مسئله در اين مسئله نيز مي پردازند.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش مبناي برنامه هاي آموزش و پرورش دولت دوازدهم را اجراي سند تحول بنيادين عنوان كرد و افزود: اين كنفرانس با هدف توجه ويژه به كيفيت و ارتقاي توانمندي هاي آموزش و يادگيري در دانش آموزان برگزار شده است.

به اشتراک بگذارید :