تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۰:۲۲:۳۲
کد مطلب:  536744
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس :
ضرورت افزایش دایره اعتبارات نوسازی مدارس در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، گفت: دایره اعتبارات نوسازی مدارس باید در سطح کشور افزایش داده شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نوسازی مدارس، محمدتقی نظر پور در جریان سفر به استان یزد یکی از اهداف خود برای سفر به استان یزد را بر اساس نامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر جذب مشارکت دانشگاهیان برای کمک به زلزله زدگان و مدارسی که در استان کرمانشاه تخریب شدند، دانست و گفت : بیان چگونگی مشارکت دانشگاهیان به ساخت و سازهای مدارس تخریب شده کرمانشاه یکی از اهداف سفر به استان یزد است.

وی افزود: خوشبختانه ساختمان‌ مدارسی که در دو دهه اخیر ساخته شده اند از کیفت و مقاومت بهتری برخوردارند و در زلزله کرمانشاه علی‌رغم خرابی فراوان بسیاری از منازل مسکونی شاهد مقاومت مدارس نوساز در این استان بودیم.

این مقام مسئول وضعیت مدارس استان یزد را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده درصدی از مدارس استان یزد نیاز جدی به مقاوم سازی دارند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تأکیدکرد: ما باید دایره اعتبارات نوسازی را افزایش دهیم تا از کمک تمام کسانی که قصد مشارکت در زمینه توسعه فضای آموزشی دارند استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که مشارکت‌های مردمی فقط افراد حقیقی نیستند، تصریح کرد: بانک‌ها، موسسات، صنایع و بسیاری از شرکت‌ها آماده همکاری با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درجهت توسعه فضاهای آموزشی کشور هستند که ما باید این مسیر را بیش از پیش هموار کنیم.

به اشتراک بگذارید :