تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ ۰۸:۵۸:۴۴
کد مطلب:  538454
وزیرآموزش وپرورش در نشست شورای عالی کمیسیون ملی آیسسکو:
آیسسکو در همگرایی کشورهایی اسلامی نقش موثر دارد

وزیرآموزش وپرورش گفت: آیسسکو در همگرایی کشورهایی اسلامی نقش موثر دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز سید محمد بطحایی در نشست شورای عالی کمیسیون ملی آیسسکو در ایران اظهارکرد: آیسسکو نقش بسیار موثر در همگرایی کشورهای اسلامی وهمچنین در عرصه بین المللي می تواند داشته باشد.

وی افزود: به نظر می رسد این نقش وتاثیر گذاری امروزه نتوانسته جایگاه واقعی خود را در عرصه بین المللی پیدا کند.

بطحایی تصریح کرد: شاید به دلیل همین نقش ضعیف آیسسکو است که اسناد بالا دستی ابلاغ شده به کشورهای مختلف با ارزش ها و فرهنگ کشورها بیگانه است ونه تنها مشکل را از آنها رفع نکرده بلکه چالش‌هایي را نیز به وجود آورده است چنانکه در ایران شاهد این موضوع هستیم.

وزیرآموزش وپرورش خاطر نشان کرد: وجود دفتر آیسسکو در ایران برای ما امتیازی است نسبت به سایر کشور ها و این فرصتی است که سایر کشورها از آن بی بهره هستند.

وي اظهارکرد: مساعدت سایر دستگاه‌های وابسته به آیسسکو می‌تواند به ارتقایی جایگاه آن در دیپلماسی کشورهای اسلامی منجر شود.

وزیرآموزش وپرورش ادامه داد: ما باید از این حالت انفعالی در برابر مسائل که اتفاق می‌افتد خارج شویم و از ظرفیت آیسسکو بیشتر استفاده کنیم بنابراین امیدوارم کمیسیون ملی آیسسکو نقش خود را در ارتقای جایگاهش ایفا کند.

بطحایی خروج ایران وسایر کشورهای اسلامی را از حالت انفعالی ، ضروری دانست و عنوان کرد: نتیجه انفعال، بخشنامه‌هایي است که از سوی برخی کشورها به سایر کشورها ابلاغ می‌شود که نه تنها مشکلی را در کشورهای مذکور حل نمی‌کند بلکه مشکلاتی را نیز به وجود می‌آورد.

به اشتراک بگذارید :