تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ ۱۲:۱۱:۱۶
کد مطلب:  542433
با حضور وزیر آموزش وپرورش برگزاری شد:
آئين تکریم و معارفه روسای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس

صبح امروز آئین تکریم «محمدتقی نظرپور» و معارفه « مهراله رخشانی مهر» ، روسای سابق وجدید سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس با حضور وزیر آموزش وپرورش در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محمد رضا حافظي، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز در اين مراسم ضمن تقدير از زحمات نظرپور، با اشاره به اين كه در آستانه بیستمین سال تأسیس جامعه خیرین هستیم، اظهاركرد: ۶۵۰ هزار خیر در کشور  و يك هزار خیر در سراسر جهان  فعاليت مي كنند.

وي با بيان اين كه امیدوارم در تعامل بیشتر با سازمان نوسازی، بتوانیم مدارس بیشتری احداث کنیم، گفت: با توجه به وضعیت مالی دولت، اهتمام بیش از پیش خیرین به امر خداپسندانه مدرسه سازی ضروری است

محمد تقي نظرپور، رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بيان اين كه حدود ۳ هزار همکار در سازمان نوسازی فعاليت مي‌كنند، افزود: توجه به احداث مدارس زیبا، بانشاط ، مقاوم و ماندگار براساس سند تحول از ضروریات است .

رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مدارس غیرمقاوم در برابر زلزله اشاره كرد و افزود: حدود 30 در صد از مدارس كشور در برابر زلزله غیرمقاوم هستند.

نظرپور خاطرنشان كرد: توجه به سیستم سرمایشی و به ویژه گرمایشی، حضور در استان‌ها و بررسی کمبود فضاهای آموزشی، برنامه ریزی برای تخریب و بازسازی مدارس خشتی ، پیگیری توسعه وتجهیز مدارس از طریق مجلس شورای اسلامی، تنوع بخشی به منابع درآمدی سازمان و تقویت جامعه خیرین از اقداماتي است که در این مدت انجام شده است.

وي گفت: تاکنون تنها ۲۰ درس از ظرفیت خیرین مدرسه ساز استفاده شده است كه با برنامه ریزی می‌توان از ظرفیت بیشتر خيرين استفاده کرد.

نظرپور بيان كرد: تمام خسارت وارده شده در زلزله اخیر به مدارس کرمانشاه توسط خیرین مدرسه ساز  در حال جبران است و بازسازی ۷۸ مدرسه تخریب شده در كرمانشاه را خیرین بر عهده گرفته‌اند.

مهراله رخشانی مهر، رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس، گفت: زحمات زیادی در سازمان کشیده شده است اما هنوز وضعیت مطلوب نیست و در این راه نیازمند همکاری خیرین مدرسه ساز هستیم.

رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس ادامه داد: منابع تأمین اعتبار ملی از هرکجا که باشند باید به طور صحیح به کار گرفته شود بنابراین باید محیطی مناسب و ماندگار بسازیم .

وي با اشاره به مدیریت سبز که در برنامه ششم توسعه آمده است، گفت: باید این نوع مدیریت را اجرایی کنیم .

رخشانی مهر با تاكيد بر اين كه در بخش استانداردسازی و مقاوم سازی کارهای خوبی انجام شده است، گفت: تجارب خوبی در این زمینه بدست آمده است نمونه این موفقیت ها و تجارب ارزشمند، عدم تخریب مدارس در مناطق زلزله زده است.

به اشتراک بگذارید :