تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۰۹:۵۱:۴۷
کد مطلب:  543147
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:
سوابق تحصیلی 4 میلیون ایرانی موجود نیست

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از موجود نبودن سوابق تحصیلی 4 میلیون ایرانی خبر داد.

به گزارش مركز  اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، علی باقرزاده، درباره آخرین روند صدور شناسنامه آموزشی برای ایرانیان اظهارکرد: بر اساس آمار ثبت احوال و مرکز آمار 53 میلیون جمعیت در گروه سنی 10 تا 49 سال داریم که از این تعداد پرونده آموزشی برای حدود 49 میلیون نفر تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه سابقه آموزشی از این افراد بر جای مانده در پرونده‌شان درج شده است، متاسفانه هنوز سوابق آموزشی چهار میلیون نفر را پیدا نکرده‌ایم. می‌دانیم این افراد زنده هستند و در ایران زندگی می‌کنند ولی سابقه‌ای از تحصیل آن‌ها در هیچ کجا پیدا نشده است و مشخص نیست که کجا درس خوانده و سابقه تحصیلی‌شان چیست؟

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه البته از این چهار میلیون، 2.5 میلیون نفر در سرشماری‌ها اعلام کرده‌اند باسوادند گفت: از آنجا که مدرکی از آنها در دست نیست نمی‌توانیم به خود اظهاری‌ها استناد کنیم. شاید حتی این افراد اعلام کرده باشند دیپلم دارند اما باید عین مدرک را پیدا کنیم.

باقرزاده ادامه داد: به جد در حال تلاشیم تا این پرونده‌ها تکمیل شوند. پیدا کردن این اطلاعات مشکل شده، با این حال هر هفته‌ای که می گذرد تعدادی را در جریان جست‌وجو در اطلاعات ثبتی سازمان سنجش، آموزش و پرورش، نظام وظیفه، ثبت دفاتر امتحانی و آموزش عالی می‌یابیم.

وی با بیان اینکه حداقل سطح سواد در این شناسنامه، پنجم ابتدایی است گفت: با همکاری سازمان بهزیستی فایل افراد آموزش ‌ناپذیر در اختیارمان قرار گرفته و آن‌ها ستاره دار شده‌اند. بر این اساس دیگر نمی‌شود آن‌ها را ثبت‌نام کرد. اگر چنین اقدامی صورت گیرد به عنوان ثبت‌نام کاذب قابل شناسایی است. ضمن آنکه آمار فوتی‌ها را هر هفته از ثبت احوال می‌گیریم و از جامعه هدف خارج می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید :