تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ۱۴:۰۴:۴۶
کد مطلب:  547354
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:
ورود سازمان محیط زیست به بحث اصلاح تقویم آموزشی اشتباه است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با اشاره به ارائه طرح تعطیلات زمستانی، گفت: این موضوع نباید از سوی سازمان محیط زیست و با رویکرد کاهش آلودگی هوا مطرح می‌شد زیرا موضوع تعطیلی مدارس باید از منظر تعلیم و تربیت بررسی شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان،  با اشاره به ارائه طرح تعطیلات زمستانی توسط سازمان محیط زیست، اظهار داشت: این موضوع نباید از سوی سازمان محیط زیست و با رویکرد کاهش آلودگی هوا مطرح می‌شد؛ سال گذشته هم این اشتباه اتفاق افتاد، در حالی که موضوع تعطیلی مدارس باید از منظر تعلیم و تربیتی مطرح شود.

وی با بیان اینکه تغییر تعطیلات مدارس باید توسط وزارت آموزش و پرورش مطرح شود، افزود: تعطیلی زمستانی مدارس ممکن است فوایدی برای گردشگری و محیط زیست داشته باشد اما نباید مسئله آموزش به حاشیه رفته و مسائل جنبی اهمیت پیدا کند.

زرافشان اضافه کرد:‌ سناریوهایی برای تغییر تقویم آموزشی در نظر گرفته شده است؛ یک سناریو این است که شروع و پایان سال تحصیلی یکسان باشد اما تعطیلات در طول سال متناسب با شاخص‌هایی پخش شود که در این مدل، تنوع چشمگیری در کشور ایجاد نمی‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سناریو دیگر این است که آغاز و پایان سال تحصیلی تغییر داده شود و در هر شهر متناسب با اقلیم آن تعیین شود که در این صورت در کشور تنوع ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مبانی نظری سند تحول بنیادین در بحث زمان آموزش بر توزیع تعطیلات در طول سال تأکید شده است، خاطر نشان کرد: در برخی کشورهای مسلمان، تعطیلات طول سال با توجه به برخی مناسبت‌های مذهبی مثل ماه رمضان یا عید فطر جابه‌جا می‌شود که این نمونه‌ها هم می‌تواند الگوی ما در ایجاد تغییرات باشد.

به اشتراک بگذارید :