تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۰:۵۹:۱۰
کد مطلب:  547925
در بازدید چهاربند از مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی حوزه؛
پنل پاسخگویی به سئوالات دینی ویژه معلمان راه اندازی شد

رییس مرکز پاسخ گویی به سئوالات دینی در جریان بازدید چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوري اطلاعات از راه انداز ی پنل اختصاصی این مرکز برای معلمان سراسرکشور خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از دبیرخانه ستاد همکاری ها، حجت الاسلام والمسلمین علی مخدوم در دیدار رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از این مجموعه علمی حوزوی ضمن معرفی این مرکز، روند  تشکیل قطب های فکری فرهنگی در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را تشریح کرد .

وی اظهارداشت: مطالعات زیادی ناظر به توانایی های دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفت واز سه سال قبل برنامه راهبردی این دفتر مسأله محور شد، بر این اساس قرارگاه هایی تحت عنوان  قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی شکل گرفت.

مخدوم گفت: اعضای این قطب‌ها شامل اعضای حقیقی و نخبگان هر حوزه تخصصی می‌باشند و به موضوعات متنوعی ناظر به تخصص‌ها پرداخته می شود که از جمله آنها می توان به تعمیق ایمان و باورهای دینی، اخلاق خانواده، سبک زندگی، علوم انسانی و اسلامی و... اشاره کرد.

رئیس مرکز پاسخ گویی به سئوالات دینی تصریح کرد: یکی از میزها در این قطب ها ، مرتبط با موضوع آموزش و پرورش است، مراکز دفتر تبلیغات هر کدام  پیشنهادهایی را ارایه می کنند و مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی حوزه پیشنهاد داد، بر اساس مأموریت های خود به معلمان سراسر کشور سرویس ویژه بدهد.

وی افزود: به لحاظ ارتباطات با وزارت آموزش و پرورش و مطالعات صورت گرفته در این مرکز، به نظر رسید یکی از نقاط مغفول در خصوص سرویس دهی دینی از طرف حوزه و روحانیت آموزش و پرورش و معلمان فرهیحته آن هستند.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی افزود: بر این اساس طرحی را به میز آموزش و پرورش ارائه کردیم تا پنل اختصاصی جهت پاسخگویی به سؤالات دینی برای معلمان ایجاد شود، در ابتدا نقاطی را به صورت پایلوت شروع کنیم که اختصاص به معلمان پرورشی متوسطه دوم و دانشجویان دارد. تا مورد سنجش قرار بگیرد. این پنل در کامپیوتر قابل اجرا است و به زودی نسخه اندروید آن در دسترس قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، مرکز پاسخگویی به سوالات دینی حوزه علمیه قم با همکاري بيش از 300 نفر از فضلا و اساتيد حوزه علميه در رشته‌هاي مختلف علوم اسلامي، از طريق شماره تلفن سراسری «096400»، روزانه 12 ساعت، از ساعت 8 صبح الي 8 شب و با استفاده از 300 خط تلفن در خدمت هموطنان عزيز مي باشد و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به نشانی http://www.pasokhgoo.ir مراجعه کرد.

به اشتراک بگذارید :