تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۱۵:۲۱:۵۴
کد مطلب:  551750
معاون توسعه مديريت و پشتيباني:
براي اولين بار بيمه نامه حوادث براي منازل فرهنگيان صادر مي شود.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني از صدور بيمه نامه حوادث منازل فرهنگيان براي اولين بار خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، علي الهيار تركمن از ضرورت صدور بيمه آتش سوزي و زلزله در كشور سخن گفت و افزود: بيمه آتش سوزي و زلزله در برابر خسارات مالي وارد شده به ملك و لوازم آن جبران خسارت مي كند.

الهيارتركمن گفت: در صورت وقوع حادثه، بيمه نامه مزبور خسارات مالي وارد شده به افراد را مطابق با بيمه نامه پرداخت مي كند.

وي با مهم برشمردن صدور بيمه نامه آتش سوزي و زلزله براي فرهنگيان اظهار داشت: به دليل درك اهميت اين بيمه نامه و در راستاي حمايت از اموال و دارايي هاي جامعه فرهنگي كشور، وزارت متبوع براي اولين بار از بهمن ماه سال جاري با همكاري شركت بيمه معلم نسبت به اجراي طرح بيمه زلزله و خطرات اضافي منازل مسكوني فرهنگيان در سطح كشور اقدام مي نمايد.

اين مقام مسئول تاكيد كرد: بيمه نامه آتش سوزي و زلزله در قالب چهار طرح با سقف تعهدات متنوع براي فرهنگيان سراسر كشور پيش بيني شده است.

الهيار تركمن، به معرفي اين چهار طرح پرداخت و گفت: در طرح اول 500 ميليون ريال سرمايه با حق بيمه ماهانه 30 هزار ريال، در طرح دوم 920 ميليون ريال سرمايه با حق بيمه ماهانه 60 هزار ريال، در طرح سوم 1 ميليارد و 355 ميليون ريال سرمايه با حق بيمه ماهانه90 هزار ريال و در طرح چهارم 1 ميليارد و 790  ميليون ريال سرمايه با حق بيمه ماهانه 120 هزار ريال پيش بيني شده است.

وي افزود: فرهنگيان مي توانند با انتخاب يكي از اين طرح ها نسبت به بيمه نمودن ملك و لوازم محل سكونت خود در برابر زلزله و آتش سوزی اقدام نمايند.

معاون وزير، در خصوص حق بيمه سالانه اين بيمه نامه تصريح كرد: 25 درصد حق بيمه نامه معادل 3 ماه با مشاركت وزارت متبوع پرداخت و مابقي به صورت اقساط و ماهانه از حقوق فرهنگيان كسر مي گردد.

علي الهيار تركمن معاون توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش در پايان افزود: بيمه نامه مذكور علاوه بر تعهدات آتش سوزي و زلزله نسبت به حوادث انفجار، صاعقه، سيل، طوفان، تركيدگي لوله و ضايعات ناشي از برف و باران نيز متعهد است.

به اشتراک بگذارید :