تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۰:۵۹:۳۲
کد مطلب:  556777
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ديدار وزير با كاركنان معاونت آموزش متوسطه:
استقرار پايه دوازدهم نيازمند بسيج همه معاونت هاي حوزه ستادي است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش لازمه استقرار پايه دوازدهم در سال آينده را بسيج همه معاونت هاي حوزه ستادي دانست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز علي زرافشان در ديدار صميمي وزير آموزش و پرورش با كاركنان معاون آموزش متوسطه پيش از سخنان وزير، به تشريح برنامه هاي معاونت مذكور پرداخت.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش، استقرار پايه دوازدهم را اولويت ويژه معاونت آموزش متوسطه در سال جاري برشمرد و تصريح كرد: هر چند نمايندگاني از معاونت هاي مختلف حوزه ستادي در كارگروه پايه دوازدهم حضور دارند، اما استقرار كامل پايه دوازدهم نيازمند بسيج همه معاونت هاست.

وي افزود: در بخش كيفيت بخشي طرح تعالي به عنوان طرحي جامع ارائه شده كه علاوه بر معاوت آموزش متوسطه، ساير معاونت ها از جمله معاونت پرورشي فرهنگي، معاونت تربيت بدني، معاونت توسعه مديريت و پشتيباني و... را نيز شامل مي شود.

زرافشان تغيير وظايف گروه هاي آموزشي را لازمه تغيير در رويكردهاي سايت هاي آموزشي برشمرد وخاطرنشان كرد: با همكاري دانشگاه فرهنگيان شرح وظايف جديدي  براي گروه هاي آموزشي مشخص شده است.

وي رويكرد پژوهشي را سومين اقدام معاونت آموزشي برشمرد و افزود: توسعه و تجهيز پژوهش سراها، كشف انواع استعدادها و برگزاري جشنواره هاي مختلف با هدف پوشش استعدادهاي مختلف از جمله؛ فعاليت هايي در قالب رويكرد پژوهشي است.

معاون آموزش متوسطه ادامه داد: طرح كاشف  با شركت يك ميليون و800 هزار دانش آموز را كمك دانشگاه كارآفرين در مدارس در حال اجراست و در مدارس فني وحرفه اي و كاردانش آموزش همراه با توليد در دستوركار بوده و جايگزيني توليدات دانش آموزان به جاي خريد هدايا از جمله دستاوردهاي رويكرد آموزشي همراه توليد است.

وي با اشاره به طرح ايران مهارت، گفت: مهارت آموزي از رويكردهاي اصلي آموزش و پرورش است.

زرافشان توسعه عدالت آموزشي را ضروري دانست و افزود: پوشش تحصيلي در دوره اول متوسطه 94 درصد و در دوره دوم متوسطه 82 درصد است.

وي تجهيز كارگاه هاي مراكز فني وحرفه اي و كاردانش و هم چنين تجهيز آزمايشگاه هاي مدارس را از جمله چالش هاي معاونت آموزش متوسطه خواند و تصريح كرد: بايد از ظرفيت برون سپاري بيش از پيش تلاش كنيم، لذا اقداماتي براي جذب منابع مالي خارج از آموزش و پرورش صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید :