17 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ ۱۳:۴۱:۵۸
کد مطلب:  566771
رمضانی تصریح کرد:
گام نخست تربیت دینی دانش‌آموز در مدرسه؛ آموزش خانواد‌ه‌ها

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهاي پرورشي وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت آموزش فرهنگی و دینی خانواد‌ه‌ها پیش از دانش‌آموزان به منظور محقق شدن تربیت دینی تأکید کرد.

علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، کارآمد و اثرگذارتر شدن برنامه‌های فرهنگی را در گرو گسیل دادن آن‌ها به سمت مدرسه محوری دانست و گفت: جای مدرسه نباید تصمیم بگیریم بلکه باید امور را به خود مربیان و دانش‌آموزان در مدرسه واگذار کنیم تا بنا به تشخیص خود نسبت به اجرای برنامه فرهنگی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دسترسی اداره کل به افراد توانمند فرهنگی کشور بیش از مدارس است، گفت: در این راستا تصمیم گرفتیم کارگروه‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی و هنری در رشته‌های متفاوت ایجاد کنیم تا به تولید محتوا بپردازند و سپس موارد تولید شده را در اختیار مدارس قرار دهیم تا بنا به سلایق و نیاز محیطی و فرهنگی خود مورد استفاده قرار دهند.

رمضانی با اشاره به تولید هشت تئاتر به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی که متناسب با دوره‌های تحصیلی مختلف تولید شده و در اختیار مدارس قرار گرفته است، گفت: نیازهای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف مورد توجه قرار گرفته و در این فعالیت‌ها لحاظ شده است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آسیب‌هایی که در جریان اختشاشات اخیر نسبت به پرچم جمهوری اسلامی ایرن وارد شد، عنوان کرد: بدین جهت با بهره‌مندی از نظرات کارشناسان خبره نسب به تولید پرچم که روحیه ملی و دینی را تقویت می‌کند اقدام کردیم تا این پرچم در دوران دهه فجر انقلاب اسلامی در مدارس توزیع و نماد برنامه‌های مختلف مدارس قرار گیرد.

رمضانی اثرگذاری تمام فعالیت‌های فرهنگی آموزش و پرورش را در گروه همراهی خانواده‌ها با مدارس دانست و گفت: مدارس باید ظرفیت خانواده دانش‌آموز را بشناسند و در صورتی که خانواده دارای کاستی‌هایی به لحاظ فرهنگ ملی و دینی است، رفع این نقیصه را در برنامه خود لحاظ کند؛ در غیر این صورت تا زمانی که خانوده باورمند نشود، نمی‌توان با برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلف دانش‌آموزان را باورمند کرد.

وی بر ضرورت آموزش فرهنگی و دینی خانواد‌ه‌ها پیش از دانش‌آموزان به منظور محقق شدن تربیت دینی تأکید و تصریح کرد: خانواده باید آموزش ببیند و با ظرفیت‌های فرزند خود نیز آشنا شود؛ در این راستا خانواده محوری را در برنامه‌های آتی خود لحاظ خواهیم کرد. به طور مثال پرسش مهر از این پس به طور خانوادگی برگزار می‌شود تا از نظرات خانوده‌ها و طرز فکر آنان نیز با خبر شویم.

به اشتراک بگذارید :