تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ۱۶:۱۰:۰۵
کد مطلب:  567123
آئین گلبانگ انقلاب در مدرسه بوشهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین گلبانگ انقلاب در مدرسه ماندگار سعادت بوشهر گفت: بسیار خوشحالیم که گلبانگ انقلاب در مدرسه‌ای نواخته شده که بیش از ۱۰۰ سال سابقه درخشانی در زمینه آموزش و فرهنگ در کشور دارد. مدرسه سعادت در تاریخ آموزش و پرورش ایران نامش می‌درخشد.

به گزارش مركزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید عباس صالحی صبح شنبه در آیین گلبانگ انقلاب که در مدرسه سعادت بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: استان بوشهر از یک سو نماد مقاومت و از سوی دیگر نماد آموزش و فرهنگ است.

صالحی ادامه داد: بسیار خوشحالیم که گلبانگ انقلاب در مدرسه‌ای نواخته شده که بیش از ۱۰۰ سال سابقه درخشانی در زمینه آموزش و فرهنگ در کشور دارد. مدرسه سعادت در تاریخ آموزش و پرورش ایران نامش می‌درخشد.

وی افزود: مدرسه سعادت یکی از مدرسه‌هایی است که شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برخی از مکان‌ها و اتفاقات شناسنامه‌های هویت هستند یعنی اینکه می‌توانیم به این شناسنامه اتکاء کنیم که در زمینه‌های مختلف چه تاریخ درخشانی دارا هستیم. مدرسه سعادت یکی از مدرسه‌هایی است که شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است.

وی بیان کرد: روزگاری بود که تحصیل و تدریس در مدارس و دانشگاه ها مختص طبقه خاصی بود و بخش زیادی از جامعه از تحصیلات عالیه محروم بودند اما یکی از دستاوردهای انقلاب امروز عمومی شدن تحصیل برای همه افراد بوده است.

 

صالحی گفت: در سال ۵۵ ایران با جمعیت ۳۰ میلیون نفری تنها ۶۰۰ هزار دانش آموز داشت اما اکنون تعداد افراد کشور دو برابر شده و تعداد دانش هموزان چندین برابر شده و به ۱۳ میلیون نفر با تناسب جنسیتی رسیده است.

وی ادامه داد: خانم‌ها در قبل از انقلاب یک سوم تعداد کل دانش‌آموزان بودند ولی اکنون شاهد تناسب جنسیتی با تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر در مدارس کشور هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: عزیزانی در این مسیر کوشیدند که شاهد توسعه آموزش عمومی باشیم و جنبش مشروطه و انقلاب اسلامی به مسئله آموزش و فرهنگ توجه جدی داشتند و امروز شاهد توسعه آموزش عمومی هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: برگزاری این جشن‌ها یادآور روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و رشادت‌های شهدا است.

وی افزود: اینچنین برنامه‌هایی موجب می‌شود که رسالت‌هایمان در ادامه راه شهدا و حفظ ارزش‌ها و آرمان های انقلاب را فراموش نکنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: زنگ انقلاب، زنگ بیداری، ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی است.

وی عنوان کرد: این آیین همزمان با سراسر کشور در تمامی مدارس شهر بوشهر نیز برگزار می شود.

شایان ذکر است، در این آئین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار بوشهر، مدیرکل و شورای معاونین آموزش و پرورش استان بوشهر، مسئولان استانی، نظامی و لشکری استان که در مدرسه ماندگار سعادت به همراهی دانش آموزان بود حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :