تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  573816
در ایام الله دهه فجردر استان آذربایجان شرقی صورت گرفت:
افتتاح همزمان ۵۰ پروژه عمرانی با هزینه 35 میلیاردتومانی با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش

همزمان با ایام الله دهه فجر ودر آستانه فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش ۵۰ پروژه عمرانی با هزینه 35 میلیاردتومانی در استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند  درسفر به استان آذربایجان شرقی  که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب و به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجرصورت گرفت، ضمن  افتتاح  همزمان  50 طرح عمرانی در این استان و شرکت در نشست خبری  اظهار کرد: تصمیم درست و خردمندانه وزیر آموزش و پرورش در حذف آزمونها باعث شعف و شادی همه آحاد مردم شده و سازمان و همه موسسین و مدیران مدارس غیردولتی از تصمیم مقام عالی وزارت حمایت می کنند.

وی  حذف آزمون های مدارس ابتدایی غیردولتی را با رویکرد تربیتی، کاهش اضطراب و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان اعلام وعنوان کرد: وجود آزمون های مختلف در مدارس غیردولتی موجب پدید آمدن موسسات مختلف و ایجاد کتاب های کمک های درسی متعدد شده و کتاب های کمک درسی و آزمون های مختلف نیزگردش مالی بالایی را موجب شده است.

ماموریت آموزش و پرورش شکوفا کردن سرمایه های انسانی و اجتماعی است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی در آیین افتتاح همزمان پروژه های عمرانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان شهرستان بستان آباد گفت: ماموریت آموزش و پرورش شکوفا کردن سرمایه های انسانی و اجتماعی است.

وی در ادامه با تاکید بر نقش بی بدیل منابع انسانی در توسعه کشور، آموزش و پرورش را رکن توسعه و مدار تحول هر جامعه دانست و افزود: بر این اساس آموزش افراد بزرگترین سرمایه گذاری است لذا هر کشور که به این حوزه توجه کرده و آن را مسئله همگانی و دغدغه ملی دانسته، به سطح قابل قبولی از رشد اقتصادی و اجتماعی دست یافته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: منابع انسانی مهمترین ثروت هر کشوری است لذا جامعه ای که بتواند دانش و مهارت را در جامعه نهادینه کند، خواهد توانست به رشد و بالندگی برسد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه ویژه معلمین در شکوفایی جامعه گفت: در این راستا آموزش و پرورش ماموریت دارد سرمایه های انسانی و اجتماعی را شکوفا و در جهت کنترل و مقابله با آسیب های اجتماعی حرکت و نسلی دین محور و دین باور را تربیت نماید.

رئیس سازمان مشارکتهای مردمی و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هیچ کشوری بدون توجه به آموزش و پرورش به موفقیت دست نیافته است و تنها عامل رشد و پیشرفت جوامع، توجه به آموزش و سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند تمام وظایف خود را به سرانجام برساند و در این راستا نیازمند همراهی دستگاه های دولتی و مشارکت مردمی است.

مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده استان با هزینه 800 میلیونی به بهره برداری رسید

با حضور معاون وزیر و رییس سازمان مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی وزارت مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده استان  آذربایجان شرقی با هزینه 800 میلیونی ریالی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

حضور زینی وند درمنزل شهید مدافع حرم

در برنامه ای جداگانه معاون وزیر و رییس سازمان مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش وپرورش استان با حضور در منزل شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری با خانواده ایشان دیدار کردند.

پوشش تحصیلی دانش آموزان مدارس غیردولتی آذربایجان شرقی بالاتر از میانگین کشوری است

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی کشور در هفتمین جلسه شورای آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی در سالن اجلاس کاخ استانداری گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان مدارس غیردولتی آذربایجانشرقی بالاتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: بیش از 8 هزار معلم و 3 هزار مدرسه در حوزه مدارس غیر دولتی در استان آذربایجان شرقی فعالیت می کنند.

زینی وند میانگین پوشش تحصیلی دانش آموزان مدارس غیردولتی آذربایجان شرقی را بالای 14 درصد دانست و افزود: میانگین کشوری 12 درصدبوده و این رقم بالاتر از آن می باشد.

اراضی با کاربری آموزشی باید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد

استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح همزمان پروژه های عمرانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان شهرستان بستان آباد گفت: پرورش نیروی انسانی بعنوان مهمترین سرمایه هر کشور بر عهده معلمان است.

مجید خدابخش با بیان اینکه ماموریت اصلی پیامبر اکرم (ص) تزکیه و تعلیم است، افزود: معلمان ارزشمندترین و بی نظیرترین دارایی هر کشورند و بررسی ها ی صورت گرفته در حوزه توسعه ملل نشان می دهد مهمترین دارایی و سرمایه هر کشور نیروی انسانی است و تعلیم و پرورش این نیروی انسانی بر عهده معلمین است.وی با اشاره به اینکه معلمان ادامه دهنده راه پیامبران هستند، گفت: این ماموریتی است در راستای توسعه کشور و پرورش انسانهای فرهیخته است،بر این اساس معلمین جایگاه بسیار والایی دارند و در عین حال مردم بیشترین اعتماد را به آنها دارند.

وی در هفتمین شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اراضی با کاربری آموزشی باید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، اظهار کرد: این موضوع را باید بصورت مصوبه در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و به دستگاه های مربوطه ابلاغ شود.

خدابخش در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان در مقطع ابتدایی گفت: حذف این آزمون ها اقدام ارزنده ای است  و در این راستا توصیه می کنم از تجربیات کشورهای توسعه یافته بهره بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: آموزش تعاون و خیرخواهی در متون دینی ما نیز سفارش شده لذا ما باید پرورش جمعی را در مدارس ارائه دهیم.

به اشتراک بگذارید :