تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ۱۵:۵۲:۳۲
کد مطلب:  587603
معاون وزير در نشست با مشاوران امور مجلس ستادي :
تعامل با مجلس شوراي اسلامي فرصت بسيار بزرگ براي پيشبرد و اهداف نظام تعليم و تربيت است

تعامل با مجلس شوراي اسلامي فرصت بسيار بزرگي براي پيشبرد اهداف وزارت آموزش و پرورش است .

بنابر گزارش معاونت حقوقي و امور مجلس اين مطلب را يوسف نجفي ،‌معاون پارلماني وزير آموزش و پرورش در نخستين نشست با مشاوران امور مجلس حوزه ستادي عنوان كرد و گفت : رهنامه تعامل با مجلس شوراي اسلامي تدوين شده است . در اين رهنامه سه انگاره كه ضرورت تعامل با مجلس شوراي اسلامي را تبيين                   مي كند ،شرح داده شده است .

نجفي با اشاره به انگاره قانوني اين رهنامه گفت : قانون اساسي كه ميثاق ملي ماست مجلس را مركز قانونگذاري و نظارت مي داند .

وي انگاه ارزشي را رهنمودهاي مقامات عالي مرتبه نظام ،‌سخن حضرت امام خميني (ره) كه مجلس را در رأس امور دانسته است و رهنمودهاي مقام معظم رهبري دانست و گفت : در انگاره مديريتي نيز تعريف مورد وثوق كارشناسان اين است كه مديريت هنر هماهنگي است و ما با اين نگاه با مجلس تعامل داريم .

وي در بخشي از سخنان خويش تأكيد كرد : مجلس را بايد شناخت و بر اساس شناخت صحيح برخورد متناسب با جايگاه آن بايد داشته باشيم .

وي خطاب به مشاوران امور مجلس تأكيد كرد : بايد خبر كار با مجلس شوراي اسلامي را بشناسيد و در راستاي هدف والاي اين تعامل قدم برداريد .

معاون وزير آموزش و پرورش گفت : با آنكه بيشترين تعامل مثبت را مجلس شوراي اسلامي با وزارت آموزش و پرورش دارد و آن را در افزايش 4200 ميليارد توماني سقف بودجه سال 96 و شش ميليارد وهفتصد ميليون توماني بودجه سال 97 و يا احكام برنامه ششم توسعه مي بينيم ،اما به علت محدوديت هايي كه با آن مواجه هستيم نتوانستيم پاسخگوي دغدغه هاي نمايندگان نسبت به حوزه انتخابيه شان باشيم .

وي افزود: درك درست مطالبات نمايندگان و برخورد مناسب و به موقع توام با حفظ شأن و صلاحديد مجلس شوراي اسلامي از اصول تعامل سازنده با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي است.

گفتني است در اين نشست سيد محمد شفيعي ،‌مدير كل دفتر امور مجلس نيز در سخناني به بيان انتظارات از مشاوران امور مجلس پرداخت و بر ضرورت برنامه ريزي براي تعاملات منسجم تأكيد كرد.

به اشتراک بگذارید :