تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۴:۳۸:۰۰
کد مطلب:  589304
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی :
هدف بخش غیر دولتی آموزش و پرورش، افزایش کارایي، کیفیت بخشی و پاسخگویی بیشتر به مردم است

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با اشاره به هدف ورود بخش غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی به آموزش و پرورش گفت: بخش غیر دولتی به منظور افزایش کارایی،کیفیت بخشی به امور آموزشی و پرورشی،پاسخگویی بیشتر به مردم و کاهش تصدی گری ورود پیدا کرده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند در گردهمایی روسای ادارات مشارکتها و کارشناس مسئولان استانهای سراسر کشور که در سالن شهید حججی سازمان مدارس غیر دولتی برگزار شد اظهار کرد: بخش غیر دولتی به منظور افزایش کارایی ،کیفیت بخشی به امور آموزشی و پرورشی، پاسخگویی بیشتر به مردم و کاهش تصدی گری ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برای نهادینه کردن مشارکتهای مردمی در آموزش و پرورش بهتر است از توان رسانه ها بیشتر استفاده شود و همچنین از توانمندی کسانی که علاقه مند به حضور بیشتر مردم در عرصه مشارکت هستند بهره گرفت.

زینی وند افزود: با توجه به ساختارهای سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی جامعه ، هدف ورود بخش غیر دولتی در عرصه آموزش و پرورش ،ایجاد ظرفیت بیشتر برای مشارکت مردم است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی افزود: مدارس غیر دولتی از نظر ضوابط و مقررات،محتوی و برنامه درسی همانند مدارس دولتی هستند و در بسیاری از موارد مشاهده می شود که مدارس غیر دولتی در این زمینه ها بسیار دقیقتر از سایر مدارس عمل می نمایند.

وی همچنین در خصوص شرایط دانش آموزان مدارس غیر دولتی گفت: بیش از 70 درصد دانش آموزان مدارس غیر دولتی شهر تهران فرزندان کارمندان هستند و فرزندان بسیاری از اقشار جامعه در این مدارس به تحصیل مشغول اند.

زینی وند با بیان اینکه روسای ادارات مشارکتهای مردمی در سطح استانها از جایگاه مهمی برخوردارند گفت: پیش شرطهایی برای تحقق مشارکت بیشتر مردم در سطح استانها و مناطق آموزش و پرورش وجود دارد که مدیران مشارکتهای استانها با تسهیل کردن این شرایط می توانند به این امر کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :