تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۵:۱۹:۰۳
کد مطلب:  590254
امضاء توافق نامه ساخت مدرسه در مناطق زلزله زده كرمانشاه با دولت ژاپن

در راستای اجرای طرح GGP و امضاء توافق نامه بين وزارت آموزش و پرورش و سفیر محترم کشور ژاپن در ايران يك باب مدرسه سه كلاسه در مناطق زلزله زده كرمانشاه ساخته خواهد شد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، باحضور هیرویاسو کوبایاشی سفیرکشور ژاپن در دفتر غلامرضا كريمي قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين الملل و رييس مركز امور بين الملل و  مدارس خارج از كشور اين توافق نامه بین وزارت آموزش و پرورش ايران و سفارت ژاپن جهت ساخت يك باب مدرسه سه كلاسه در روستاي زلزله زده شيخ صله از توابع شهرستان ثلاث باباجاني و از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن امضا گرديد.

بر اساس اين گزارش، در مراسم امضاء اين توافق نامه قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين الملل با اشاره به اشتراكات فرهنگي بين مردم ايران و ژاپن علاقمندي وزارت آموزش و پرورش ايران  را در راستاي گسترش ديپلماسي آموزشي بيان نموده و به ارائه عملكرد دولت جمهوري اسلامي در خصوص آموزش به پناهندگان پرداخت و آن را عرصه اي براي همكاري دوجانبه ايران و ژاپن و حتي سه جانبه با حضور يكي از سازمان هاي  بين المللي بيان نمود.

در ادامه هیرویاسو کوبایاشی سفیرکشور ژاپن جهت ايجاد مقدمات انعقاد اين توافق نامه  گفت: افتخار بزرگي براي من است كه توافق نامه کمک بلاعوض به پروژه های تامین نیازهای اولیه انسانی را براي ساخت مدرسه براي كودكان عشاير كرمانشاه امضاء كنم.

وي  ضمن تشريح برنامه GGP و اهداف آن گفتند كه از سال 1999 دولت ژاپن 132 پروژه در زمينه هاي آموزشي، مراقبت هاي اوليه بهداشتي،  بهزيستي و توسعه تعاوني هاي روستايي را در راستاي GGP در ايران اجرا نموده است.

سفیرکشور ژاپن ضمن خرسندي از امضاء اين توافق نامه به نمايندگي دولت ژاپن  تصريح كرد: اجراي اين پروژه كمكي در جهت ايجاد فضاي آموزشي حمايتي امن براي دانش آموزان باشد.

كوباياشي در پايان ضمن تشكر از ميزباني جمهوري اسلامي ايران از پناهندگان كشورهاي افغانستان و عراق علاقمندي خود را در جهت گسترش روابط في مابين اعلام نمودند و از دعوت وزير محترم ژاپن براي سفر به ايران تقدير نموده و ابراز اميدواري نمودند تا زمينه ايجاد ارتباط ديپلماتيك وزراي آموزش و پرورش دو كشور در جهت تبادل تجربيات آموزشي ايجاد گردد

گفتني است در پايان اين مراسم، توافق نامه ساخت مدرسه در روستاي زلزله زده شيخ صله با حضور قائم مقام وزير آموزش و پرورش، بين هیرویاسو کوبایاشی سفیر کشور ژاپن و يزدان پناه مدير كل آموزش و پرورش كرمانشاه امضاء گرديد.

لازم به ذكر است طرح  GGP  پروژه‌هایی هستند که از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و برای اجرای پروژه‌هایی در زمینه توسعه و تأمین امنیت انسانی و بر حسب نیازهای متفاوت کشورهای در حال توسعه اجرا می‌شوند و هدف آنها کمک به توسعه و رفاه جوامع روستایی است. این پروژه‌ها بر اساس تفاهم نامه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه ژاپن منعقد شده و با اعلام و هماهنگی مركز امور بين الملل وزارت آموزش و پرورش  از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و برای اجرای پروژه‌هایی در زمینه توسعه مدارس عشايري در مناطق محروم اجرا می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :