تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۷:۱۸:۰۱
کد مطلب:  590304
مدير كل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
ابتكار در بهره برداري تلفيقي و همزمان از فضاي مجازي و كتاب

مدير كل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از ابتكار اين اداره كل در بهره برداري تلفيقي و همزمان از فضاي مجازي و كتاب خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسيب زاده از چاپ و توزيع كتاب "در مسير رضوان " خبر داد وافزود: اين كتاب داراي تكنولوژي واقعيت افزوده مي باشد كه به مخاطب اين امكان را مي دهد تا علاوه بر مطالعه متن و تصاوير كتاب، با استفاده از اپليكیشن تلفن همراه، اطلاعات افزوده ديگری را در محيط مجازي تجربه كند.

وي تصريح كرد: در اين تكنولوژي محتواي شبيه سازي شده به كتاب "در مسير رضوان" افزوده شد، و مخاطب مي تواند از طريق گوشي تلفن همراه خود مطالب موردنظر را مشاهده كند.

مسيب زاده خاطرنشان كرد: دراين ابتكار كه با هدف تقويت نشر و آموزش مفاهيم قرآني از طريق فضاي مجازي به دانش آموزان صورت گرفته است، مخاطبان مي توانند موضوع  موردنظر را در كتاب "در مسير رضوان "انتخاب و با استفاده از تلفن همراه، فيلم و تصاوير مربوط را مشاهده كنند.

مدير كل قرآن، عترت و نماز بر ضرورت استفاده از فرصت هاي فضاي مجازي تأكيد و عنوان كرد: مراجعه مخاطبين به سايت معاونت پرورشي وفرهنگي به آدرسPt.medu.ir  و سايت اداره كل قرآن، عترت و نماز به آدرس serat.pt.medu.ir دريافت اپ برنامه از لوح فشرده پيوست كتاب و انتقال آن بر روي گوشي تلفن همراه، قراردادن باركدخوان گوشي بر روي QR پشت جلد كتاب و هم چنين دريافت اپ برنامه از طريق بلوتوث و شيرايت از جمله راه هاي نصب و بهره وري از اين برنامه است.

وي ادامه داد: پس از نصب اپليكشن مربوطه، آيكن برنامه در صفحه اصلي موبايل نشان داده مي شود و با كليك بر روي آن اجراي برنامه فعال مي شود.

مسيب زاده خاطرنشان كرد: در راستاي سياست هاي دولت تدبير واميد در حوزه قرآن ، كتاب "در مسير رضوان "با استفاده از روش تلفيقي كتاب و فضاي مجازي به تشريح برنامه هاي قرآني در سال هاي اخير مي پردازد.

وي از برنامه هاي اداره كل ، عترت و نماز به منظور بهره برداري حداكثری از فضاي مجازي در مسير نشر آموزه هاي قرآن خبر دادو اظهار كرد: اين ابتكار الگوي مناسبي است براي آموزش قرآن در رشته ها و سطوح مختلف به دانش آموزان است و مي تواند جايگزين
روش هاي سنتي آموزش قرآن شود.

به اشتراک بگذارید :