تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۴:۴۱:۴۷
کد مطلب:  592429
دکتر محمدیان در گفتگو با پانا:
مجلات رشد محور وحدت آفرین همه اقوام ایرانی است

هدف اصلی ما در این مجلات حفظ وحدت ملی ذیل یک پرچم خوش رنگ و با افتخار ایران است و می خواهد بگوید؛ همه اقوام ایرانی فارغ از دین، زبان، منطقه و قومیت خود «ایرانی» هستند و یک ملت واحده را تشکیل می دهند و به ایرانی بودن خود افتخار می کنند و زبان فارسی نیز محور این اتحاد و همزیستی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدیان اظهار کرد: هدف مجلات رشد که در سطوح مختلف منتشر می شود، ارتقاء دانش و به روزآوری آگاهی مدیران، مشاوران، معلمان، والدین و دانش آموزان در پایه های مختلف است.

به عنوان مثال رشد نوآموز که برای دانش‌آموزان پایه دوم و سوم ابتدایی منتشر می شود. قصد دارد با مطالب متنوع و انتخاب دقیق واژگان و جملات آسان، عادت مطالعه را در دانش‌آموزان افزایش دهد. همچنین با بیان موضوعات مختلف علمی، اجتماعی، دینی، زیست‌محیطی راه را برای برداشتن گام‌های محکم اولیه آنان هموار نماید.

وی با اشاره به انواع مجلات منتشره، افزود: رشد روشن نوآموز ویژه دانش‌آموزان نابینای دوم و سوم ابتدایی سراسر کشور، رشد دانش‌آموز برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی، رشد نوجوان برای دوره اول متوسطه و رشد جوان برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه منتشر می شود که همه این مجلات سعی دارند مطالب خود را بر سه محور مهم آموزش، سرگرمی و تزکیه، تهیه و تنظیم و همواره اصل جذابیت را نیز در رویکردهای خود مد نظر داشته باشند.

معاون پژوهش وزیر با تشریح اهداف مجلات رشد، اضافه نمود: هدف اصلی ما در این مجلات حفظ وحدت ملی ذیل یک پرچم خوش رنگ و با افتخار ایران است و می خواهد بگوید؛ همه اقوام ایرانی فارغ از دین، زبان، منطقه و قومیت خود «ایرانی» هستند و یک ملت واحده را تشکیل می دهند و به ایرانی بودن خود افتخار می کنند و زبان فارسی نیز محور این اتحاد و همزیستی است.

به اشتراک بگذارید :