تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۵:۳۸:۱۶
کد مطلب:  596793
تسهيل بكارگيري معلمان تبعی در مدارس خارج از كشور

شيوه نامه اشتغال نيروهاي تبعي غير فرهنگي در مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور صادر گرديد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، غلامرضا كريمي، قائم مقام وزير و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور گفت: شيوه نامه بكارگيري و اشتغال نيروهاي به تبعيت در سرپرستي ها و مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور صادر و در اختيار مديران مدارس ايراني در خارج از كشور قرار گرفته است.

وي ادامه داد: برابر شيوه نامه صادره متقاضيان مقيم خارج از كشور لازم است تا ارديبهشت ماه تقاضاي خود را به همراه مدارك مربوطه به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور ارائه دهند تا پس از بررسي تقاضاهاي وارده از سوي مدارس براي تأييد نهايي به مركز امور بين الملل ارسال گردد .

کریمی اظهار كرد: هم‌چنين متقاضياني كه هنوز در داخل كشور حضور داشته و قصد عزيمت به خارج از كشور را دارند لازم است با مراجعه به سايت مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور جزئيات و نحوه و شرايط اشتغال در مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور را مطالعه و سپس اقدامات لازم را جهت ارائه تقاضا و تكميل مدارك انجام دهند.

رئیس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور افزود:  ‌صلاحيت هاي علمي و تخصصي افراد متقاضی در كميته تخصصي در مركز امور بين الملل مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته و پس از تأييد نهايي به مدارس جمهوري اسلامي در كشور مورد تقاضا معرفي خواهند شد .

شايان ذكر است در حال حاضر 130 مدرسه در حدود 60 كشور تحت نظارت مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور مشغول به فعاليت مي‌باشند كه افزون بر 1000 نفر معلم در آنها مشغول به تدريس مي‌باشند .

به اشتراک بگذارید :