تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۴ ۱۴:۱۵:۴۲
کد مطلب:  603196
اعلام آمار اسکان نوروزی فرهنگیان تا پایان سومین روز از فروردین ماه 97

تا پایان سومین روز از فروردین ماه 97، قریب به یک میلیون و 243 هزار و 428 نفر مسافر در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان پذیرش شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جدیدترین آمار پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اسکان موقت، تا پایان روز جمعه سوم فروردین ماه 97، معادل یک میلیون و 243 هزار و 428 نفر در قالب 347 هزار و 468 خانوار می باشد.

بر این اساس، آمار اسکان نوروزی تا کنون به 3 میلیون و 377 هزار و 446 نفر- روز می‌رسد.

بر اساس این گزارش، استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی، هرمزگان، خوزستان و یزد به ترتیب پذیرای بیشترین مسافران نوروزی در مراکز اسکان بوده‌اند و استانهای البرز، شهرستانهای تهران ، زنجان و خراسان شمالی پایین ترین نرخ جذب مسافرین فرهنگی را به خود اختصاص داده اند.

در این گزارش آمده است، برای اولین بار تقویت ، توسعه و برپایی نمایشگاه های بومی، ملی و محلی در ۷۰۷ پایگاه پذیرش اسکان فرهنگیان در نوروز ۱۳۹۷ در راستای معرفی و شناسایی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و همچنین معرفی جاذبه ها ی توریستی و گردشگری در پایگاههای اسکان نوروزی از مواردی است که جذابیت مسافرت های نوروزی را با رویکرد ماندگاری و مقصد سفر، ارتقا داده است.

گفتنی است، در اسکان نوروز ۱۳۹۷ کیفیت بخشی مراکز اسکان از دیگر شاخصه های این فرایند بوده که با هدف منزلت اجتماعی فرهنگیان در حال ارائه خدمات به معلمین نجیب می باشد.

به اشتراک بگذارید :