تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ ۱۱:۵۱:۴۲
کد مطلب:  604403
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:
آئین اعطای نشان خادمياری 5000 نوجوان در حرم رضوي، هم زمان با میلاد حضرت جوادالائمه(ع)

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت : طرح خادمیاران نوجوان توسط بنیاد فرهنگی رضوی با مشارکت و حضور 3000 دانش آموز عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار خواهد شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حامد علامتي با اشاره به برگزاری طرح خادمیاران نوجوان گفت :  بنیاد فرهنگی رضوی، با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در راستای راهبرد توسعه خدمت، خادم و مخدوم و رسالت فرهنگی و تربیتی در حوزه نوجوانان به ویژه دانش آموزان ، اقدام به طراحی و فعال سازی طرح خادمیاران نوجوان کرده است .

علامتی خاطر نشان کرد : این طرح با توجه به حضور اثر گذار دانش‌آموزان و ارائه خدمات توسط آنان در سطح حرم مطهر رضوی در سال جدید کلید خواهد خورد و طرح خادمیاران نوجوان امسال با حضور 3000 دانش آموز انجمن اسلامی با گستره ملی از سراسر کشور در حرم رضوی خدمت خواهند کرد.

وی گفت : در راستای استمرار این خدمت، طرح  خادمیاران نوجوان در قالب گروه‌های فرهنگی و تربیتی نوجوانان برگزار می شود .

وی گفت : بنیاد فرهنگی رضوی، در زمینه ارائه آموزش‌های فرهنگی و تربیتی  به خادمیاران نوجوان نیز برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است، تا خادمیاران نوجوان علاوه بر انجام خدمات، آموزش‌های لازم در حوزه مسائل مذهبی، اعتقادی و آموزش‌های موضوعی را دریافت کرده و هدف اصلی طرح به منظور ارائه برنامه فرهنگی و تربیتی ویژه نوجوانان تامین شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: طرح خادمياران نوجوان رضوي ويژه دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم دختر و پسر انجمن های اسلامی در سراسر کشور بوده و داوطلبان پس از ثبت نام در طرح، در قالب گروه‌هاي تربيتي 30تا 40نفره سازماندهي شده و به صورت افتخاري به خدمت‌گزاري در حرم مطهر رضوی و بعد از آن به انجام خدمت اجتماعي درسطح محله خود خواهند پرداخت .

لازم به ذکر است دانش آموزان حد اقل سالی یک بار افتخار حضور در حرم مطهر رضوی را خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید :