تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۸ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  604816
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:
تنها راه توسعه کشور، توسعه آموزش و پرورش و سرمایه‌های انسانی است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تنها مسیر توسعه‌یافتگی سرمایه‌های انسانی و توسعه همه‌جانبه جامعه از توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش می‌گذرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، «علی الهیار ترکمن» در آیین معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران که در باشگاه فرهنگیان شهرستان ساری برگزار شد، پیشرفت هر کشور را نیازمند پيشرفته بودن افراد دانست و گفت: جامعه‌ای که از افراد توسعه‌یافته برخوردار نباشد، نمی‌تواند در ابعاد دیگر توسعه یابد. توسعه ابعاد انسانی و اجتماعی زیربنای توسعه اقتصادی و سیاسی است.

الهيار با اشاره به نظریه‌های اقتصادی که اصالت و ماهیت آن را به توسعه افراد ربط می‌دهند، افزود: هرچه انسان‌ها توسعه‌یافته‌تر باشند و جامعه از سرمایه‌های انسانی بیشتری برخوردار باشد، به دنبال آن کشور از توسعه بیشتری برخوردار خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش در توسعه سرمایه انسانی حرف اول را می‌زند، گفت: مدرسه کودک را از خانواده تحویل می‌گیرد و در همه‌ی ابعاد، مشارکت مؤثر می‌دهد.

الهیار ترکمن با تأکید بر اینکه آموزش و پرورشي می‌تواند در این میان نقش‌آفرین باشد که رابطه تعاملی با سایر نهادها و دستگاه‌ها داشته باشد، اظهار كرد: آموزش و پرورش امروز با توجه به تحولات همه‌ی دوران‌ها، در فرایند تعامل مشترک در توسعه کشور با مشکل مواجه شده است.

الهیار ترکمن آموزش و پرورش را یک ابربخش خواند و تصریح کرد: کار آموزش و‌پرورش تمام کشور را در برمی‌گیرد و جامعه هدف آن کل کشور است و از این رونیاز به تفکر سیستمی دارد.

معاون توسعه وزارت آموزش و‌پرورش با بیان اینکه تفکر سیستمی، راه‌حل‌های اساسی را جستجو می‌کند، خاطرنشان کرد: تفکر سیستمی بر معلول‌ها متمرکز نیست و علت‌ها را می‌شناسد واگر تفکر سیستمی حاکم شود، نگاه‌های سلیقه‌ای حذف می‌شود و همه‌ی حرکات در جهت حل مسئله قرار می‌گیرد.

 

وي با اشاره به اینکه طبق اسناد بالادستی راه و مسیر مشخص است، یادآور شد: لازم است در سه سال باقی‌مانده از دولت تدبیر و امید، وارد فاز اجرایی شویم و این شاه‌کلید نظر وزیر آموزش و پرورش است.

وي ‌حذف آزمون‌های دوره ابتدایی و حذف آزمون مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه را در همین راستا دانست.

الهیار ترکمن اظهار امیدواری کرد: با مدیریت عسگری نیکزاد و درایت تمامی فرهنگیان و مجموعه شورای معاونان اداره کل آموزش و‌پرورش و مسئولین شهرستان‌ها و مناطق مازندران، آموزش و پرورش مازندران فرآیند توسعه بیشتر را با موفقیت طی کند.

به اشتراک بگذارید :