تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۰۷:۳۳:۴۷
کد مطلب:  609363
باقرزاده رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور مطرح کرد:
در حال حاضر نرخ سواد در گروه سنی 15 ساله و بالاتر در کشور جمهوری اسلامی ایران 86 درصد است که برابر میانگین جهانی در این گروه سنی است .

جلسه ی کارشناس مسولان و روسای ادارات ستادی سازمان نهضت سواد آموزی با حضور دمکتر باقرزاده برگزارشد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی باقرزاده معاون وزیر و رییس این سازمان  در نشست عمومی که به منظور تبیین سیاست ها،برنامه های اولویت دار سال 97 با حضور  کارشناس مسولان و روسای ادارات دفاتر حوزه ستادی سازمان تشکیل شده بود ،اعلام کرد : انتظار داریم همه کارشناسان و روسای ادارات در برنامه ریزی ها و فعالیت های خود نقاط بحرانی و گلوگاه های موجود  را شناسایی و احصا کرده در مرتفع نمودن انها اهتمام کافی داشته باشند .

معاون وزیر و رییس در ابتدای این نشست ضمن تبریک سال 97 ، بیان کرد : عید به معنای عودت و برگشت است .برگشت یعنی به یاد آوردن همه تکالیفی که به عنوان انسان و در وهله دوم به عنوان یک شهروند بر عهده  داریم.

 باقرزاده با اشاره دلیل برگزاری این جلسه تاکید کرد :  ابتدای سال ،زمان آغاز برنامه ریزی و ترسیم دورنمای فعالیت های سالانه هست  لذا به نظر می رسد باید برای آغاز کار نیازمند همفکری و گفتگو  باشیم.

رییس سازمان ضمن اشاره به نرخ های با سوادی کشور،نرخ های سواد جهانی و نتایج سرشماری سال  95 بیان کرد : در حال حاضر نرخ سواد در گروه سنی 15 ساله و بالاتر در کشور جمهوری اسلامی ایران 86 درصد  است که برابر میانگین جهانی در این گروه سنی است .

 باقرزاده محور بعدی سخنان خود را به سیاست های سال 97 اختصاص داد و افزود : سیاست های سال 97 ، طبق روال همه ساله در شورای معاونین و مدیران سازمان طرح و در جلسه ای که با نمایندگان معاونین سواد آموزی در مرکز آموزشی شهید هاشمی نژاد برگزار شده بود ، مورد بررسی قرار گرفته است و انشالله مقرر است در گردهمایی آتی معاونین سواد اموزی ادارات کل آموزش و پرورش نهایی و به استان ها ابلاغ گردد .

وی افزود : سند راهبردی و جهت ساز سیاست های سال 97 ، همانند سنوات قبل، سند ملی ریشه کنی بی سوادی سازمان بوده و رویکرد حاکم بر این سیاست ها تمرکز زدایی و کاهش تصدی گری ،ایجاد انعطاف در رویه ها و روشها و توسعه مشارکت های بین بخشی و برون سازمانی است .  

معاون وزیر و رییس سازمان با اشاره به موارد مطروحه در جلسات تخصصی با مدیریت های سازمان در انتهای سال 96 ،تاکید کرد :برنامه های اولویت دار سازمان در سال جاری بر اساس نتایج جلسات تخصصی با مدیریت های سازمان  و در چهارچوب برنامه های سنواتی سند ملی ریشه کنی بی سوادی تنظیم شده است .

 باقرزاده در انتهای سخنان ضمن بر شمردن اولویت های کاری سازمان در سال 97 بیان کرد : تشکیل پرونده فیزیکی برای آموزش دهندگان ، برگزاری دوره های جدید توانمند سازی برای کارکنان و آموزش دهندگان،تهیه موشن گرافیک از طرح های جاری ،تولید کتاب راهنمای فرآیند تولید کتاب ساده و کاربردی سواد آموزی و حضور جدی در مسابقات جوایز سواد آموزی بین المللی بخشی از اولویت های در نظر گرفته شده برای سال 97 می باشد .

به اشتراک بگذارید :