تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۰۹:۴۰:۱۸
کد مطلب:  611247
دیدار رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با رئیس و اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز

دکتر مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با رئیس و اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز در محل این سازمان دیدار نمود.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی مدارس کشور در این دیدار که به منظور هماهنگی در اجرای برنامه های سال 97 خیرین مدرسه ساز برگزار شد،دکتر رخشانی مهر تعامل حداکثری با خیرین مدرسه ساز را اولویت اصلی سازمان دانست و گفت: فعالیت در کنار نیکوکاران مدرسه ساز از افتخارات این سازمان است.

 رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ساخت مدارس سبز، مکان یابی دقیق و کارشناسی در ساخت فضاهای آموزشی، ساخت مجتمع های آموزشی، تعمیر و نگهداری مدارس، ایمن سازی و مقاوم سازی مدارس را از جمله برنامه های اصلی سازمان نوسازی مدارس در سال 97 اعلام کرد و گفت: از خیرین مدرسه ساز می خواهیم تا در تبیین برنامه های سازمان و رشد شاخص فضاهای آموزشی در کنار سازمان باشند.

 وی افزود : امروز مسائل زیست محیطی از جمله دغدغه های جامعه و مسئولان است و برای فرهنگ سازی در این موضوع باید مدیریت سبز از مدارس و فضاهای آموزشی آغاز شود. به همین دلیل اجرای طرح مدارس سبز یکی از برنامه های اصلی سازمان نوسازی مدارس در سال 97 خواهد بود.

همچنین با اشاره به موضوع طرح مدیریت سبز گفت : از جمله ضرورت های اجرای طرح مدیریت سبز در فضاهای آموزشی استخراج شاخص های مدرسه سبز است که در دستور کار سازمان قراردارد. در دستورالعملی وزیر محترم آموزش و پرورش مسئولیت مدرسه سبز را به سازمان نوسازی مدارس کشور واگذار کرده است و این فرصت مناسبی است که در تعامل با بدنه آموزش و پرورش  نسبت به فرهنگ سازی در این عرصه اقدام کنیم.
در این دیدار دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از نقش سازمان در رونق گرفتن فعالیت های خیرین در سطح کشور قدردانی نمود و گفت : مهم ترین هدف جامعه خیرین و سازمان نوسازی مدارس کشور طی هفته های آینده برگزاری هر چه با شکوهتر بیستمین دوره جشنواره های خیرین مدرسه ساز است که پیش بینی می شود با کیفیت مناسب برگزار شود.
در این دیدار اعضای هیأت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز در خصوص مسائل و نقطه نظرات خیرین مدرسه ساز دیدگاههای خود را بیان نمودند.
در ابتدای این دیدار دکتر شهری معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان گزارشی از فعالیت های سازمان در سال 96 در تعامل با خیرین مدرسه ساز را مطرح نمود.

به اشتراک بگذارید :