تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۰۵:۲۸:۲۴
کد مطلب:  616765
مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
جهت ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از کم‌خونی در دختران، 3 میلیون دانش‌آموز دختر تحت پوشش طرح آهن یاری

مدیرکل سلامت وزارت آموزش پرورش با اشاره به مادرانی سالم می‌توانند نسل سالمی داشته باشند گفت: جهت ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از کم‌خونی در دختران، 3 میلیون دانش‌آموز دختر تحت پوشش طرح آهن یاری قرار دارند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش به نقل از ایسنا، حسن ضیاءالدینی بابیان اینکه در حال حاضر سه میلیون دانش‌آموز دختر در مقاطع اول و دوم متوسطه تحت پوشش طرح" آهن یاری" قرار دارند و امسال هم برنامه سال گذشته ادامه می‌یابد و اگر در سال جدید بودجه بیشتری از سوی وزارت بهداشت تخصیص یابد ما این طرح را گسترش خواهیم داد.

مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه مشکلات و اختلالات ناشی از کمبود ویتامین دی در زنان بیشتر است زیرا زنان کمتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند گفت: به همین علت برنامه مکمل یاری ویتامین دی در کنار آهن یاری و توزیع قرص آهن در جمعیت دختران دانش‌آموز موردتوجه است و سال‌هاست با همکاری وزارت بهداشت انجام می‌شود.

به گفته ضیاءالدینی، طرح آهن یاری از سال ۱۳۸۰شروع‌شده و حدود ۱۷سال از آن می‌گذرد اظهار کرد: ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از کم‌خونی در دختران بسیار حائز اهمیت بوده و جنبه پیشگیرانه دارد و کمک می‌کند در آینده مادرانی سالم و در پی آن نسل سالمی داشته باشیم. باید این نکته را موردتوجه قرارداد که کم‌خونی یکی از مشکلات شایع در زنان محسوب می‌شود که پیامدهای جسمانی متفاوتی به همراه دارد.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰هزار سفیر سلامت دانش‌آموزی اظهار کرد: درگذشته تشکل‌های بهداشت و سلامتی نظیر بهداشتیاران و پیشگامان را در مقاطع ابتدایی و راهنمایی داشتیم؛ از سال ۹۳تشکل سفیران سلامت آغاز بکار کرده و ضمن فراگیری دستورهای بهداشتی، آن را به خانواده و هم سن و سالان خود منتقل می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :